Povestea unui M ... britanic
- ardeleanu
- Membru legendar

- Posts: 4772
- Joined: 16 Jun 2014, 10:11
- Location: Choisy le Roi, Franta
Povestea unui M ... britanic
Articol din "Practical Classics"- martie 1996
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Are motor de Brasov!
- vercingetorix
- Membru legendar

- Posts: 2492
- Joined: 17 Mar 2010, 19:30
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Si e M461 nu e GAZ, dar cui sa-i explici ...
Daca nu Aro, atunci ce ?
- Soryn
- Membru legendar

- Posts: 3362
- Joined: 13 Apr 2008, 18:38
- Location: Constanta
Re: Povestea unui M ... britanic
Ce mai aventura.Genul de experienta cand la un momendat te supara foarte tare, dupa multa vreme cand iti amintesti, razi de te strici .
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Masina e fabricata pana in 1969,nu 1953 cum zic ei.
-
costy84
- Moderator

- Posts: 5211
- Joined: 04 Feb 2011, 19:23
- Location: Mangalia
Re: Povestea unui M ... britanic
Ce ai vrut să spui?ydaniel wrote:Masina e fabricata pana in 1969,nu 1953 cum zic ei.
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Adica e din 64-69,cei din articol au zis ca este din 53.
-
costy84
- Moderator

- Posts: 5211
- Joined: 04 Feb 2011, 19:23
- Location: Mangalia
Re: Povestea unui M ... britanic
Aaa!!!
Date despre maşină cred că au luat de pe unde au apucat,tinând cont de anul aparitiei articolului nu prea se stia mare lucru de maşinile românesti pe afară (chiar şi in ţară) au trecut anul de producţie al GAZ 69 (la ăla a inceput producţia in `53)totuşi este greu de stabilit dacă este făcut inainte sau după `69. Aripile faţă par a fi inainte de `69 insă bordul este ulterior iar lipsa gurii de alimentare duce in eroare şi mai mult.
Date despre maşină cred că au luat de pe unde au apucat,tinând cont de anul aparitiei articolului nu prea se stia mare lucru de maşinile românesti pe afară (chiar şi in ţară) au trecut anul de producţie al GAZ 69 (la ăla a inceput producţia in `53)totuşi este greu de stabilit dacă este făcut inainte sau după `69. Aripile faţă par a fi inainte de `69 insă bordul este ulterior iar lipsa gurii de alimentare duce in eroare şi mai mult.
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Aeroterma e de U 650.
- igi
- Incepator

- Posts: 47
- Joined: 18 Oct 2013, 20:03
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Povestea unui M ... britanic
Si butuci de TV?
