M - "tunat"

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

M - "tunat"

Post by tarzy »

parca pentru modificari ca acestea nu as fi chiar asa de suparat

http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... &start=255

a .... si poate cineva o mai rupe in ceaha ... si ne mai spune si noua ce au umplut aia aproape 20 de pagini
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

User avatar
mihai aro
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 366
Joined: 13 Feb 2007, 16:24
Location: sibiu

Re: M - "tunat"

Post by mihai aro »

  arata super bine si este foarte ingrijit lucrat iar motorul............. nu am cuvinte    ^:)^ ^:)^
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: M - "tunat"

Post by Werner »

Nea tarzy, vezi ca undeva am pus toata "restaurarea" la M-ul acesta. Motorul e V8 dintr-un Bucegi. I-a pus capacele de culbutori de la ARO.
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: M - "tunat"

Post by SERGHEI »

Iac...este o blasfemie la adresa acestui automobil 100% romanesc...si-au batut joc de o masina istorica....de faima Gaz-ului,M-ului..IMS-ului sau cum s-o fi numit la origini...rusine,rusine  ,de trei ori rusine,unde mai pui ca nici macar un santz modest nu poate trece cu el si sincer ..arata in ultimul hal....







PS: este de vanzare??/  Nu face schimb cu un 244??? :-j

User avatar
mihai aro
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 366
Joined: 13 Feb 2007, 16:24
Location: sibiu

Re: M - "tunat"

Post by mihai aro »

mihai aro wrote:
SERGHEI wrote: Iac...este o blasfemie la adresa acestui automobil 100% romanesc...si-au batut joc de o masina istorica....de faima Gaz-ului,M-ului..IMS-ului sau cum s-o fi numit la origini...rusine,rusine   ,de trei ori rusine,unde mai pui ca nici macar un santz modest nu poate trece cu el si sincer ..arata in ultimul hal....







PS: este de vanzare??/  Nu face schimb cu un 244??? :-j
 
scuze, poate ii place 243 meu  ;D ;D ;D  desi cred ca ar trebui sa-mi dea si ceva pe deasupra +transport din polonia ,cehia sau de unde ii    :-@ :-@ :-@
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: M - "tunat"

Post by kato »

bai ce acri sunt struguri astia  ;D
User avatar
hudemas
Junior
Junior
Posts: 74
Joined: 21 Sep 2007, 22:15
Location: romania

Re: M - "tunat"

Post by hudemas »

da foarte acri :-j
User avatar
MagnuM
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 339
Joined: 27 Dec 2006, 19:47
Location: Bucureşti / România
Contact:

Re: M - "tunat"

Post by MagnuM »

mihai aro wrote:
mihai aro wrote:
SERGHEI wrote: Iac...este o blasfemie la adresa acestui automobil 100% romanesc...si-au batut joc de o masina istorica....de faima Gaz-ului,M-ului..IMS-ului sau cum s-o fi numit la origini...rusine,rusine   ,de trei ori rusine,unde mai pui ca nici macar un santz modest nu poate trece cu el si sincer ..arata in ultimul hal....







PS: este de vanzare??/  Nu face schimb cu un 244??? :-j
   
scuze, poate ii place 243 meu  ;D ;D ;D  desi cred ca ar trebui sa-mi dea si ceva pe deasupra +transport din polonia ,cehia sau de unde ii     :-@ :-@ :-@

O intrebare: De ce nu faceti asa ceva aici?! M-uri mai sunt, motoare SR se mai gasesc... doar e facut cu piese romanesti, cel de la cehi - masina/motor! Scapi de cheltuielile de transport, prima inmatriculare, etc.!  *-:)
Last edited by maiden on 20 May 2008, 12:32, edited 1 time in total.
Chevrolet Suburban V2500 Silverado
Image
"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea
zoli17
Incepator
Incepator
Posts: 16
Joined: 08 May 2008, 20:20
Location: DEJ;jud CLUJ
Contact:

Re: M - "tunat"

Post by zoli17 »

  Pentru amatorii de tuning: iata un M473 tunat cu draci.L-am luat de pe mobile.de
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply