Remat - "Magazine" de piese

Tipuri, performante, probleme, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
User avatar
vercingetorix
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2408
Joined: 17 Mar 2010, 19:30
Location: Bucuresti
Contact:

Remat - "Magazine" de piese

Post by vercingetorix »

De cand am fost atins de flama cu Aro am inceput sa ma uit cu atentie cand vad o firma de piese auto.
Am constatat disparitia pieselor pentru Aro si inregistrez de fiecare data zambetul ironic-zeflemitor al vanzatorului cand intreb.
De aceea sunt de parere ca usor-usor Remat-ul va deveni o sursa importanta de unde ne putem obloji fiarele.
In acest sens am intocmit o lista cu adresele Remat-urilor de prin tara, utila pentru noi toti si n-ar fi rau ca fiecare, daca afla ceva in plus sa contribuie cu informatiile necesare.
Deci lista ramane deschisa, stimati colegi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Daca nu Aro, atunci ce ?

User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by ydaniel »

Vineri am fost la remat berceni dupa ceva piese de dacii,acolo erau @ tv-uri cu motoare de Bv in stare buna.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by Werner »

Trebuia sa faci poze cu TVurile alea! TVul meu cu motor BV e praf, cred caies mai ieftin daca-l schimb cu unul bunicel de la REMAT!
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by ydaniel »

NU poti cumpara caroserii,elemente franare,elemente directie si alte lucruri de siguranta de la remat.

User avatar
myronutu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2351
Joined: 03 Feb 2008, 13:36
Location: cluj

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by myronutu »

Iti da absolut tot ce vrei inafara de sasiu,aia cu sistemu de franare si directie e asa ca sa fie in regula ,ca si in magazine ca nu servesc tigari si bauturi alcolice minorilor.cat despre caroserie aici depinde cum te intelegi cu aia ca sunt si buni si rai.cel putin la noi te intelegi cu ei.
User avatar
icXu
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 571
Joined: 28 May 2008, 12:58
Location: Mioveni
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by icXu »

Care este politica rematurilor in legatura cu vanzarea catre pers fizice ? eu m-am dus la un remat in Pitesti (avea un Aro Spartana) si mi-a zic ca "ne-a montat camere video si nu mai putem da..." am revenit in alta zi si am fost refuzat din nou.
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by tudop »

Depinde de la unitate la unitate... Nici in Iasi nu se vand piese daca nu "stii" pe nimeni acolo. Deci nu e o regula generala ca la Remat sa te poti aproviziona. Mai sunt si unitati mai mici de preluare a "rablelor", colectori mici privati de fier vechi, dar si aici, depinde de zona, de oameni... am intalnit sa ceara preturi masive pe niste gunoaie si sa te puna sa le si demontezi singur.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by ydaniel »

Un remat care dau de toate e cel de langa podul de autostrada Militari.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

Salutare! Nu stiu exact unde sa postez urmatoarea informatie, aici mi s-a parut cel mai potrivit. Deci, am fost azi pe la remat in Craiova si uite ce am gasit:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

inca...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

mai...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

si...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

si inca...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

si inca...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paraipan
Banat
Banat
Posts: 38
Joined: 26 Feb 2012, 22:31
Location: craiova

Re: Remat - "Magazine" de piese

Post by paraipan »

si ultimele... Pozele sunt facute cu telefonul, in graba, ca se pregateau sa incheie programul. Doua dintre aroaie au spatele complet, pret informativ: planetara spate intre 80-100 lei, grup spate 200 lei. Maine sau poimaine intentionez sa ajung iarasi pe la remat, o sa iau aparatul foto si o sa fac mai multe poze si eventual o sa mai intreb de preturi si la alte piese.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply