Construirea unei masini de curse

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Construirea unei masini de curse

Post by George »

in Romania zilelor noastre se construiesc masini de top. in speta, masina vicecampioana a Romaniei la raliuri. mitsubishi lancer evo 9 de grupa N
http://www.colinamotors.ro/index.php/video/index/5/17
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
Raimondo
Membru
Membru
Posts: 247
Joined: 29 Nov 2008, 12:38
Location: TARGOVISTE

Re: Construirea unei masini de curse

Post by Raimondo »

Cei mai profesionisti,
Este foarte greu, sa exprimi in cateva cuvinte, adevarata performanta la care ati ajuns.
Masina preparata de Colina , asistenta tehnica, devotamentul baietilor din echipa tehnica, si nu in ultimul rand mana si dorinta lui VALI de a iesi campion, au fost un mix, care a dus la acest rezultat. Un rezultat, care putea fi si mai bun... Cine stie...cunoaste...
Felicitari echipei COLINA MOTORSPORT , pentru ceea ce fac, pentru a sprijini motorsportul din Romania.

George, vino si tu cu informartii la zi , despre campionatele din 2011,masini preparate de voi, echipe...
Bineinteles, informatiile care se pot da.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Construirea unei masini de curse

Post by George »

he he he...
"voi" nu mai este "noi" de vreo 2 ani jumate. dar apreciez in continuare, nu colina, ci cativa oameni de acolo care isi fac treaba cu si din pasiune. intre ei se numara in continuare Monica Necula, membra a clubului nostru precum si PR, dar si baietii din atelierul de motorsport in frunte cu coordonatorul lor George Serban. Am avut placerea sa ii avem alaturi pe cativa din ei, in ARO, la coasta de la Campulung si care au apreciat masinile ARO despre care au recunoscut ca nu stiau mare lucru si nici nu se asteptau sa poata atata.
cu ocazia asta multumesc lui gore, care i-a purtat pe Bebe si pe ionut (de i-a facut sa transpire) si lui Adi Herisanu, care l-a purtat pe George Serban si l-a impresionat atat prin cunostintele tehnice, cat si cu tehnica de pilotaj. scuze ca n-am apucat pana acum sa va multumesc !
iar daca mai vrei stiri din colina, sau legate de colina si motorsport, poti avea in vedere www.monicanecula.ro
~O)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Construirea unei masini de curse

Post by George »

p.s.: vrei o barfa legata de colina, motorsport si 2011? iti dau un pont.a! suficient?
;D
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: Construirea unei masini de curse

Post by Herisanu »

George wrote:he he he...
.
cu ocazia asta multumesc lui gore, care i-a purtat pe Bebe si pe ionut (de i-a facut sa transpire) si lui Adi Herisanu, care l-a purtat pe George Serban si l-a impresionat atat prin cunostintele tehnice, cat si cu tehnica de pilotaj. scuze ca n-am apucat pana acum sa va multumesc !
iar daca mai vrei stiri din colina, sau legate de colina si motorsport, poti avea in vedere http://www.monicanecula.ro
~O)
1 -Niciodata nu este pre tarziu , asa ca stai linistit . ^:)^ \:D/ :-L

2 -Cred ca Gorisor este de vina ca n-a postat inca pozele si filmuletele cu iesirea , ca a trecut ceva timp . :-j
User avatar
gorishor
Administrator
Administrator
Posts: 771
Joined: 25 Aug 2009, 07:45
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Construirea unei masini de curse

Post by gorishor »

Herisanu wrote:.....-Cred ca Gorisor este de vina ca n-a postat inca pozele si filmuletele cu iesirea , ca a trecut ceva timp . :-j
Cine? Eu ? Cum sa nu postez? Am facut topicul de mai mult de 10 minute ! ;D
http://www.aro4x4.net/smf/viewtopic.php?f=59&t=6477
Gore
YO3IGR
B 244 ARO
User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: Construirea unei masini de curse

Post by Herisanu »

gorishor wrote:
Herisanu wrote:.....-Cred ca Gorisor este de vina ca n-a postat inca pozele si filmuletele cu iesirea , ca a trecut ceva timp . :-j
Cine? Eu ? Cum sa nu postez? Am facut topicul de mai mult de 10 minute ! ;D
http://www.aro4x4.net/smf/viewtopic.php?f=59&t=6477


Teai scos si de data asta . :-j :-j :-j dar te prind eu si te trag de urechi :-L :-j
User avatar
Raimondo
Membru
Membru
Posts: 247
Joined: 29 Nov 2008, 12:38
Location: TARGOVISTE

Re: Construirea unei masini de curse

Post by Raimondo »

Multumesc, George.
Nu vreau eu info din interiorul Colina. Dar cate ceva legat de prepararea unor masini, mici secrete, stii tu, barfe(in sensul bun al cuvantului) din motorsport , poti pune.
Scuze. Nu stiam ca nu mai lucrezi acolo.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Construirea unei masini de curse

Post by George »

nu-i bai, stai linistit.
secrete despre preparat...nu sunt, sa stii, atata timp cat se face in baza unui regulament. restul sunt "romanisme", ca daca merge unu' prea tare inseamna ca a facut ceva la masina. adevarat ca se mai si face, insa cei de la colina chiar lucreaza "profi" si nu se dedau la smecherii. pregatesc masina atent si cu grija, dupa cum ai vazut si in film, ca masina sa tina. restul...depinde de pilot. iar "valica" stie cu volanu'. :)
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply