Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Dedicat Automobilului ROmanesc

Moderators: Werner, mariusjaz

SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by SERGHEI »

Werner wrote: Un taran poate baga o carte de vizita în buzunar si când are nevoie de ceva, suna la un numar de pe carte. Dar crezi ca daca vede pe luneta un "www.aro4x4.net" fuge acasa, se baga în grajd, scoate de sub vaca calculatorul si se uita pe net....?  ;D
Dar oare chiar vrem in acest club pe oricine!!? ,,Taranul" va suna numai daca va avea nevoie de piese,nu pentru ca ,,iubeste ARO".

User avatar
CATALIN
Junior
Junior
Posts: 85
Joined: 17 Sep 2008, 15:27
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by CATALIN »

SERGHEI wrote:
Werner wrote: Un taran poate baga o carte de vizita în buzunar si când are nevoie de ceva, suna la un numar de pe carte. Dar crezi ca daca vede pe luneta un "www.aro4x4.net" fuge acasa, se baga în grajd, scoate de sub vaca calculatorul si se uita pe net....?  ;D
Dar oare chiar vrem in acest club pe oricine!!? ,,Taranul" va suna numai daca va avea nevoie de piese,nu pentru ca ,,iubeste ARO".
Chiar si asa, daca "Taranul" va suna numai dupa piese si le va gasi si va tine masina functionala aceasta nu va disparea de pe soselele Romaniei. Eu cred ca acesta este un avantaj. Nu cred ca vrem sa ramana un numar de 50-100 de masini functionale in Romania " cele ale iubitorilor de Aro", cu cat mai multe cu atat mai bine. Aratam ca aceasta marca rezista.
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by SERGHEI »

CATALIN wrote:
SERGHEI wrote:
Werner wrote: Un taran poate baga o carte de vizita în buzunar si când are nevoie de ceva, suna la un numar de pe carte. Dar crezi ca daca vede pe luneta un "www.aro4x4.net" fuge acasa, se baga în grajd, scoate de sub vaca calculatorul si se uita pe net....?  ;D
Dar oare chiar vrem in acest club pe oricine!!? ,,Taranul" va suna numai daca va avea nevoie de piese,nu pentru ca ,,iubeste ARO".
Chiar si asa, daca "Taranul" va suna numai dupa piese si le va gasi si va tine masina functionala aceasta nu va disparea de pe soselele Romaniei. Eu cred ca acesta este un avantaj. Nu cred ca vrem sa ramana un numar de 50-100 de masini functionale in Romania " cele ale iubitorilor de Aro", cu cat mai multe cu atat mai bine. Aratam ca aceasta marca rezista.
Mai mult decat ,,functionala" nu o va tine.La cum ingrijesc masinile si  la cat pun pe ele (lemne ,fiare etc...) sigur nu fac un bine numelui .
User avatar
gnok
Incepator
Incepator
Posts: 38
Joined: 17 Apr 2008, 00:27
Location: Selimbar
Contact:

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by gnok »

mi se pare deplasata ideea cu carti de vizita...cine are nevoie de acest forum va sti sa il gaseasca chiar daca vrea sa vanda un aro sau vrea o bucsa(ex)...in viata mea de off road sunt 2 forumuri mari si late ..asta(pentru ca admir ceea ce faceti) si club4x4(in general off road), si cu oricine vorbesc si e interesat de o masina 4x4 aici il trimit,nu cred ca vreo duduie posesoare de pajero siliconat si parfumat e interesata de off road cum nu e nici persoana care vede in aro un catar...mai bine sa ramana in circuit relativ inchis, pentru cei pasionati decat un targ auto sau magazin de piese ,chiar daca se mai salveaza 1-10 masini,caci la fel cei pasionati o sa gaseasca acest tip de  masini si fara posturi pe aceste forumuri mai ales de la cei neaveniti...in schimb nu strica sa stie lumea de aceasta comunitate deci un stiker pe masina cu aro4x4.net nu strica...

Poti scrie numele acestui site fara probleme chiar daca unii dintre noi nu agreem persoane de pe acel forum respectam in schimb munca majoritatii.
Last edited by SERGHEI on 19 Nov 2008, 13:56, edited 1 time in total.
pajero ...

habibic
Incepator
Incepator
Posts: 27
Joined: 29 Oct 2008, 21:44
Location: Targu Ocna
Contact:

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by habibic »

salutari.
da ce aveti cu taranii fratilor? eu car lemne cu aro meu deasemenea vaci capre oi. am adus peste 30 de cai de la brasov pe rand bineinteles si pun pariu ca e mai aranjata masina mea ca a multor iubitori de aro. o sa pun si niste poze . si consider ca cea mai buna metoda e cea cu autocolante. sunt sigur ca vor avea efect.
User avatar
alex
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1518
Joined: 12 Mar 2007, 23:16
Location: Bucuresti

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by alex »

votez gnok.
aro4x4.net si apoi se descurca cine vrea sa aceseze site-ul.
happily mending an Aro 320 D127
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by SERGHEI »

habibic wrote: salutari.
da ce aveti cu taranii fratilor? eu car lemne cu aro meu deasemenea vaci capre oi. am adus peste 30 de cai de la brasov pe rand bineinteles si pun pariu ca e mai aranjata masina mea ca a multor iubitori de aro. o sa pun si niste poze . si consider ca cea mai buna metoda e cea cu autocolante. sunt sigur ca vor avea efect.
,,Taranu " la care se face referire in discutie  nu este neaparat de la tara.Sunt destui cu buletin de Bucuresti.Si eu locuiesc laq ,,tara " deci sunt taran.In fond ,de ce a fost construit Aro ? Ca proprietarul trage de el pana cade ,este altceva.

Votez gnok.
User avatar
popa marius
Junior
Junior
Posts: 95
Joined: 10 Feb 2009, 13:01
Location: Gugesti-Vrancea
Contact:

Re: Invitatie ARO Forum pentru nestiutori.

Post by popa marius »

O ideie f buna, si daca din cei sa zicem 100 vizitatori ai forumului macar unul sau doi vor ramane activi este un mare castig pt ARO club ro.
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Post Reply