cit consuma..

Tipuri, performante, probleme, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

Locked
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: cit consuma..

Post by kato »

gluma ..gluma dar sunt pe jos !!! ;D ;D

pe cand teava de canalizare si contorul de gaz  ;D ;D

sper ca ti la glume !

bafta in continuare !!

aroou
Membru
Membru
Posts: 125
Joined: 11 Mar 2008, 18:12
Location: bucuresti

Re: cit consuma..

Post by aroou »

daca ai aro nu inseamna ..ca ai o caruta de carat marfa la piata.. imi place sa intoarca lumea capul dupa masina mea....am pus si un robinet pe furtunul tur sa reglez debitul de benzina..
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cit consuma..

Post by vstef_is »

Da, ARO e mai mult decat doar marfa la piata, dar... nu stiu la ce te ajuta robinetul pe tur... decat daca il inchizi de tot, si atunci ai cel mai mic consum posibil... pentru ca in rest...
User avatar
Elijah
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 342
Joined: 21 Feb 2008, 10:50
Location: Cluj

Re: cit consuma..

Post by Elijah »

Pe aceeasi idee. ;D..cum ar fi cu termopane?! ...am taia caloriferul ;D

vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cit consuma..

Post by vstef_is »

Eu ma gandesc la un sistem de incalzire prin podea... si contorul de curent e o idee buna!
User avatar
COSMIN D
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 608
Joined: 27 Oct 2007, 19:32
Location: Constanta
Contact:

Re: cit consuma..

Post by COSMIN D »

Topicul omului e mai haios decat cel cu bancuri!
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: cit consuma..

Post by maiden »

fan_aro wrote: Topicul omului e mai haios decat cel cu bancuri!

De ce esti rau bre!? Eu chiar astept poze cu lucrarea de neinchipuit....daca iese bine, poate-mi pun si eu, ca si-a mea consumaaaa....in metri cubi !  ;D  Are dreptate omu' !  :>-  Eu o sa incerc sa fac ceva cu "picurator"....poate ies mai bine la consum ...  ;)
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
User avatar
COSMIN D
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 608
Joined: 27 Oct 2007, 19:32
Location: Constanta
Contact:

Re: cit consuma..

Post by COSMIN D »

Chiar , cat consuma Niva ta?
Un prieten al meu a bibilit-o si zicea ca i-a luat 9l la drum. Mai putin nu i-a luat nici o Niva pana acum si a avut 4 bucati
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: cit consuma..

Post by Werner »

Eu cred ca arouu face un pic misto de noi!  ;D A pus un robinet pe conducta de benzina, sa-i regleze consumul!  :-j
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cit consuma..

Post by George »

fan_aro wrote: Topicul omului e mai haios decat cel cu bancuri!
:-j :-j :-j  cel mai pertinent comentariu de pana acu' !  :>-
maiden wrote: De ce esti rau bre!? Eu chiar astept poze cu lucrarea de neinchipuit....daca iese bine, poate-mi pun si eu, ca si-a mea consumaaaa....in metri cubi !  ;D  Are dreptate omu' !  :>-  Eu o sa incerc sa fac ceva cu "picurator"....poate ies mai bine la consum ...  ;)
bre nea maiden,la benzina nu e ca pe dunare,ca daca pui stavilar,nu mai trece si deci nu mai consumi apa!
gatuirea conductei n-are nicio treaba cu consumul motorului. pentru reducerea consumului,trebuie imbunatatit randamentul,trebuie imbunatatita arderea,precum si reducerea frecarilor interne si a lucrului manual consumat pentru punerea in miscare a diferitelor organe din motor...
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: cit consuma..

Post by maiden »

Keo wrote: bre nea maiden,la benzina nu e ca pe dunare,ca daca pui stavilar,nu mai trece si deci nu mai consumi apa!
gatuirea conductei n-are nicio treaba cu consumul motorului. pentru reducerea consumului,trebuie imbunatatit randamentul,trebuie imbunatatita arderea,precum si reducerea frecarilor interne si a lucrului manual consumat pentru punerea in miscare a diferitelor organe din motor...
Pai mie-mi spui bre treaba cu organu'....hehe....ce-mi explici aici, ca eu glumeam mai sus !!?  ;D  Nu vezi ca-s pus pe ÅŸotii ?! Ia reciteste, da' cu intonatie....  ;D
fan_aro wrote: Chiar , cat consuma Niva ta?
Un prieten al meu a bibilit-o si zicea ca i-a luat 9l la drum. Mai putin nu i-a luat nici o Niva pana acum si a avut 4 bucati
fanule...imi ia 9 la drum intins, in oras cam 12, iar iarna am ajuns si la 15. In teren nu se mai pune..... ::)
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cit consuma..

Post by George »

maiden wrote: fanule...imi ia 9 la drum intins, in oras cam 12, iar iarna am ajuns si la 15. In teren nu se mai pune..... ::)
in teren de ce nu se pune? n-ai ajuns?!  ;)) ;))
cu intonatie,ai?!  :-j :-j  azi ai fost cel mai tare. dupa o gramada de probleme si stres,cand am ajuns acasa,si am citit ce-ai scris p'aci...m-am stricat de ras. esti valabil nea maidene...vorba aia: tine-o tot asa!  :-??
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: cit consuma..

Post by maiden »

Keo wrote: in teren de ce nu se pune? n-ai ajuns?!  ;)) ;))
cu intonatie,ai?!  :-j :-j  azi ai fost cel mai tare. dupa o gramada de probleme si stres,cand am ajuns acasa,si am citit ce-ai scris p'aci...m-am stricat de ras. esti valabil nea maidene...vorba aia: tine-o tot asa!  :-??
Bre, ma persiflezi!!  ;D  Cum dracu sa nu fiu...in teren zic. Nu sa pune pt ca suge mult, si depinde cum mergi, nu se merge ore sau sute de km in acelasi regim....despre asta era vorba. Pai cine ma cara pe bratzele dunarii la pescuit, cine scoate flacaii din belele cand raman pe ici pe colo.....sora lu' ARO, Niva !! Oare de ce n-o fi murit si ea...fabrica, marca... !??!
Vorbesti cu pacat, zau!!!  b-(     :>-
Last edited by maiden on 23 Mar 2008, 22:46, edited 1 time in total.
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cit consuma..

Post by George »

maiden wrote: .....sora lu' ARO, Niva !! Oare de ce n-o fi murit si ea...fabrica, marca... !??!
pt ca rushii au coae! si au mandrie nationala. uita-te cum au tinut in viata si alte marci,care incet incet le-au ridicat din nou,le-au privatizat cum trebuie,nu pe 2 lei...si au in continuare marci nationale,euro4!
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
amb13
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1553
Joined: 02 Mar 2008, 20:15
Location: petrila-hunedoara

Re: cit consuma..

Post by amb13 »

Ce so mai fi intimplat cu apometrele alea? mai stiti ceva ?  ;))

Locked