Daca la inceputul statutului meu de "posesor al unui M" ma interesa ce benzina consuma un M-461 acum ma preocupa "Cata benzina consuma un M?"
Fiindca indicatorul de benzina nu functioneaza corect, am facut "plinul" si am tinut o evidenta a consumului la km parcursi si timpul de functionare in relanti.
Am considerat ca rezervorul este de 90l.
Am pornit la drum si pe la mijlocul cursei am ramas in "pana prostului"
Dupa calculele mele trebuia sa mai rulez inca vre-o 100 de km.
Iar am facut plinul si dupa 100 de km am realimentat.
20 l
ASTA IN REGIM DE RULAJ PE SOSEA, CU MULT SIMT SI FARA SARCINA
Ma intreb ce consum are dumnealui in oras sau pe coclauri?
Voi ce stiti?
Ce sanse sunt sa-l mai temperez?



