M461 prin Bucuresti
-
florin11bv
- Nou venit

- Posts: 6
- Joined: 04 Nov 2009, 21:45
- Location: Bucuresti/Brasov
Re: M461 prin Bucuresti
Pana la urma ce a fost a fost.Cel mai important este sa avem grija de masini (si eu as dori sa am asa ceva, poate in viitor daca da bunul Dumnezeu) si de ceilalti.
Trebuie sa recunosc faptul ca si eu , nu foarte de mult, am facut o cursa nebuna spre spital cu unul dintre copiii mei, intr-un caz de urgenta severa. Cand am ajuns la destinatie a venit la mine un nene sa-mi ceara socoteala - ii taiasem fata cu disperare, sa intru in curtea spitalului. M-a vazut ce disperat eram si m-a lasat in pace.
Sarbatori fericite, sanatate si sa va mearga bine masinile. Poate ma primiti in vizita la una dintre intalnirile dvs. Doamne ajuta!
Trebuie sa recunosc faptul ca si eu , nu foarte de mult, am facut o cursa nebuna spre spital cu unul dintre copiii mei, intr-un caz de urgenta severa. Cand am ajuns la destinatie a venit la mine un nene sa-mi ceara socoteala - ii taiasem fata cu disperare, sa intru in curtea spitalului. M-a vazut ce disperat eram si m-a lasat in pace.
Sarbatori fericite, sanatate si sa va mearga bine masinile. Poate ma primiti in vizita la una dintre intalnirile dvs. Doamne ajuta!
- badlion
- Membru de elita

- Posts: 560
- Joined: 13 Dec 2006, 16:56
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Pe langa alte masini din perioada respectiva, localizate zilele astea in zona Polizu - aici filmeaza Nae Caranfil un film cu actiunea in anii in care aceste masini erau comune pe strazile capitalei, referitor la furtul unor bani ai BNR, se afla si acest frumos M461 inscriptionat Militia. Poza de pe: http://reptilianul.blogspot.com/2011/09 ... l#comments
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
-
Stelica
- Incepator

- Posts: 49
- Joined: 18 Oct 2011, 22:13
- Location: Uzunu, Giurgiu
Re: M461 prin Bucuresti
Asta a ajuns ieri la Uzunu-Giurgiu la un prieten al meu.Masina arata mult mai rau decat in poza asta,dar am pornit-o pe loc acolo!Avea franele inca functionale,instalatia electrica functionala ,doar pompa de ambreiaj si cilindrul receptor au necesitat curatare!Chiar cu ea am tras si un sasiu cu un motor M207 care au fost luate odata cu masina!Are L 25 pe ea si merge binisor,doar ca mananca benzina multa pentru ca scoate fum negru,dar nu ma pricep la carburatoare.Masina va fi refacuta si pastrata originala!Maine voi pune o poza cu ea cum arata acum!badlion wrote:Inca una cu nr de DB la Aurel Vlaicu langa gura de Metrou.
-
Stelica
- Incepator

- Posts: 49
- Joined: 18 Oct 2011, 22:13
- Location: Uzunu, Giurgiu
Re: M461 prin Bucuresti
Asta este masina mea acum si nu este chiar ciuruit!Probabil fostul proprietar a desfacut si pastrat prost undeva ramele de la usi!Alea sunt gaurite ceva si aripile,dar nu grav!13 Todesengel wrote:George are dreptate,niste fotografii pt.exemplificare,e "ciuruit".
-
vali
- Incepator

- Posts: 49
- Joined: 13 Nov 2011, 18:40
Re: M461 prin Bucuresti
Nicio noutate nimic? 
- gabriel90cl
- Membru Devotat

- Posts: 311
- Joined: 02 Mar 2010, 19:39
- Location: Calarasi
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Sper sa nu fiu off-topic...postez si eu 2-3 Aro M pe care le-am intalnit...Este vre-o problema daca masinile nu sunt din Bucuresti?
- gabriel90cl
- Membru Devotat

- Posts: 311
- Joined: 02 Mar 2010, 19:39
- Location: Calarasi
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Acesta este un M 461 din Comuna Modelu,Jud.Calarasi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- gabriel90cl
- Membru Devotat

- Posts: 311
- Joined: 02 Mar 2010, 19:39
- Location: Calarasi
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Cu acest M 461 circula un nene foarte batran.Ciudat este faptul ca are motor de leut omologat din fabrica...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
-
niku111
- Membru legendar

- Posts: 1277
- Joined: 07 Mar 2011, 20:33
- Location: Craiova
Re: M461 prin Bucuresti
Cum adica motor leut omologat de fabrica?
- gabriel90cl
- Membru Devotat

- Posts: 311
- Joined: 02 Mar 2010, 19:39
- Location: Calarasi
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Mosuletul a luat masina de noua cu motor de leut,ala in 3 pistoane de tractoras, scris in acte.niku111 wrote:Cum adica motor leut omologat de fabrica?
- florian
- Membru legendar

- Posts: 1605
- Joined: 12 May 2011, 14:57
- Location: Ploiesti
Re: M461 prin Bucuresti
Mi-e greu sa cred asta. Poate asa a cumparat masina , cu motorul trecut in acte.
-
niku111
- Membru legendar

- Posts: 1277
- Joined: 07 Mar 2011, 20:33
- Location: Craiova
Re: M461 prin Bucuresti
Subscriu celor spuse de colegul FLORIAN.
- gabriel90cl
- Membru Devotat

- Posts: 311
- Joined: 02 Mar 2010, 19:39
- Location: Calarasi
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Acest M se afla intr-o comuna,undeva la granita judetului Giurgiu cu jidetul Calarasi.L-am gasit intr-o curte.Mi se pare ca are motorul scos...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: M461 prin Bucuresti
Un M,cu ceva modificari la Bod!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- pantelimon
- Membru legendar

- Posts: 1499
- Joined: 28 Jan 2007, 20:35
- Location: Bucuresti
Re: M461 prin Bucuresti
afost masina lui catalin ciolcan a restaurato la oldtaimar.modificarile respective clientul le-a cerut
