M461 prin Bucuresti

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
florin11bv
Nou venit
Nou venit
Posts: 6
Joined: 04 Nov 2009, 21:45
Location: Bucuresti/Brasov

Re: M461 prin Bucuresti

Post by florin11bv »

Pana la urma ce a fost a fost.Cel mai important este sa avem grija de masini (si eu as dori sa am asa ceva, poate in viitor daca da bunul Dumnezeu) si de ceilalti.
Trebuie sa recunosc faptul ca si eu , nu foarte de mult, am facut o cursa nebuna spre spital cu unul dintre copiii mei, intr-un caz de urgenta severa. Cand am ajuns la destinatie a venit la mine un nene sa-mi ceara socoteala - ii taiasem fata cu disperare, sa intru in curtea spitalului. M-a vazut ce disperat eram si m-a lasat in pace.
Sarbatori fericite, sanatate si sa va mearga bine masinile. Poate ma primiti in vizita la una dintre intalnirile dvs. Doamne ajuta!

User avatar
badlion
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 560
Joined: 13 Dec 2006, 16:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by badlion »

Pe langa alte masini din perioada respectiva, localizate zilele astea in zona Polizu - aici filmeaza Nae Caranfil un film cu actiunea in anii in care aceste masini erau comune pe strazile capitalei, referitor la furtul unor bani ai BNR, se afla si acest frumos M461 inscriptionat Militia. Poza de pe: http://reptilianul.blogspot.com/2011/09 ... l#comments
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Stelica
Incepator
Incepator
Posts: 49
Joined: 18 Oct 2011, 22:13
Location: Uzunu, Giurgiu

Re: M461 prin Bucuresti

Post by Stelica »

badlion wrote:Inca una cu nr de DB la Aurel Vlaicu langa gura de Metrou.
Asta a ajuns ieri la Uzunu-Giurgiu la un prieten al meu.Masina arata mult mai rau decat in poza asta,dar am pornit-o pe loc acolo!Avea franele inca functionale,instalatia electrica functionala ,doar pompa de ambreiaj si cilindrul receptor au necesitat curatare!Chiar cu ea am tras si un sasiu cu un motor M207 care au fost luate odata cu masina!Are L 25 pe ea si merge binisor,doar ca mananca benzina multa pentru ca scoate fum negru,dar nu ma pricep la carburatoare.Masina va fi refacuta si pastrata originala!Maine voi pune o poza cu ea cum arata acum!
Stelica
Incepator
Incepator
Posts: 49
Joined: 18 Oct 2011, 22:13
Location: Uzunu, Giurgiu

Re: M461 prin Bucuresti

Post by Stelica »

13 Todesengel wrote:George are dreptate,niste fotografii pt.exemplificare,e "ciuruit".
[-X
Asta este masina mea acum si nu este chiar ciuruit!Probabil fostul proprietar a desfacut si pastrat prost undeva ramele de la usi!Alea sunt gaurite ceva si aripile,dar nu grav!

vali
Incepator
Incepator
Posts: 49
Joined: 13 Nov 2011, 18:40

Re: M461 prin Bucuresti

Post by vali »

Nicio noutate nimic? ;D
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by gabriel90cl »

Sper sa nu fiu off-topic...postez si eu 2-3 Aro M pe care le-am intalnit...Este vre-o problema daca masinile nu sunt din Bucuresti?
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by gabriel90cl »

Acesta este un M 461 din Comuna Modelu,Jud.Calarasi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by gabriel90cl »

Cu acest M 461 circula un nene foarte batran.Ciudat este faptul ca are motor de leut omologat din fabrica...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: M461 prin Bucuresti

Post by niku111 »

Cum adica motor leut omologat de fabrica?
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by gabriel90cl »

niku111 wrote:Cum adica motor leut omologat de fabrica?
Mosuletul a luat masina de noua cu motor de leut,ala in 3 pistoane de tractoras, scris in acte.
User avatar
florian
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1605
Joined: 12 May 2011, 14:57
Location: Ploiesti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by florian »

Mi-e greu sa cred asta. Poate asa a cumparat masina , cu motorul trecut in acte.
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: M461 prin Bucuresti

Post by niku111 »

Subscriu celor spuse de colegul FLORIAN.
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by gabriel90cl »

Acest M se afla intr-o comuna,undeva la granita judetului Giurgiu cu jidetul Calarasi.L-am gasit intr-o curte.Mi se pare ca are motorul scos...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4706
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by ydaniel »

Un M,cu ceva modificari la Bod!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by pantelimon »

afost masina lui catalin ciolcan a restaurato la oldtaimar.modificarile respective clientul le-a cerut

Post Reply