M461 prin Bucuresti

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
User avatar
13 Todesengel
Membru
Membru
Posts: 141
Joined: 20 Aug 2007, 21:48
Location: Bucure-shit,plagiat dar adevarat
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by 13 Todesengel »

  Asta e ceasul care se intoarce si merge o saptamina ,alaturi de el o busola giroscopica de la un avion vechi....chestiile astea 2 vroiam sa le montez in bordul M-lui meu,fara insa al gauri(vroiam sa-i adaug o mica consola demontabila ),in prelungire in parrtea de jos
 
  George,e mult,nu mai sint preturile de altadata.Vreau sa dau mai putin pe masina,pe al meu l-am vindut cu 2800 de exemplu,si era functional,acte Ok si un teanc de piese si accesorii militare nemontate pe masina.Pe deasupra,dupa unii era si foarte frumos.La banii astia am luat( e adevarat,dintr-o alta lume) Wranglerul.
  Totusi,daca ai pe acasa niste poze,pune pe aici,poate faci fericit pe cineva.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
...L I V E......A N I M A L S...!      Impotriva vinatorii si a asasinilor de animale !

User avatar
13 Todesengel
Membru
Membru
Posts: 141
Joined: 20 Aug 2007, 21:48
Location: Bucure-shit,plagiat dar adevarat
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by 13 Todesengel »

  Masina lui emil din Drumul Taberei

  PS  Hei  :-??,nimeni nu mai are poze cu masini din Bucuresti?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
...L I V E......A N I M A L S...!      Impotriva vinatorii si a asasinilor de animale !
User avatar
13 Todesengel
Membru
Membru
Posts: 141
Joined: 20 Aug 2007, 21:48
Location: Bucure-shit,plagiat dar adevarat
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by 13 Todesengel »

  Inca unul frumos
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
...L I V E......A N I M A L S...!      Impotriva vinatorii si a asasinilor de animale !
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by pantelimon »

mamaaa! ;D "hotule" de unde gasisi asa ceva.cred ca sti si istoria la M  ala de te-ai tras in poza cu el?
ti-am zis omul cere

User avatar
13 Todesengel
Membru
Membru
Posts: 141
Joined: 20 Aug 2007, 21:48
Location: Bucure-shit,plagiat dar adevarat
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by 13 Todesengel »

Nu stiu,dar il stiu putin pe om..nu stiu prin ce imprejurare cel caruia i-am vindut masina mea a ajuns sa cumpere cite ceva de la el...care e istoria?
...L I V E......A N I M A L S...!      Impotriva vinatorii si a asasinilor de animale !
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by pantelimon »

pai istoria e ca omul zice ca acel M este ca si copilul lui ca el la facut piesa cu piesa a pornit de la o caroserie si un sasiu si fiecare piesulica are povestea ei. afara de vopsitorie si electrica el la reconstruit masina care cica era abandonata pe un camp la giurgiu,omul care a avuto inainte i-a facut carte cu motor de mercedes si dupa care a inceput cioparteala cand a vazut ca sa incurca rau a abandonato.
User avatar
13 Todesengel
Membru
Membru
Posts: 141
Joined: 20 Aug 2007, 21:48
Location: Bucure-shit,plagiat dar adevarat
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by 13 Todesengel »

Super fain,tot sa fie oameni asa. Mai gaseste cineva IMS'uri prin Bucuresti,ca acum eu sint departe si pe aici nu a auzit nimeni de ele...
...L I V E......A N I M A L S...!      Impotriva vinatorii si a asasinilor de animale !
User avatar
tataica
Junior
Junior
Posts: 79
Joined: 16 Nov 2007, 10:14
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by tataica »

Sunt 2 IMS-uri in Bucuresti pe care le vad eu mereu si de vre-o cativa ani sunt nemiscate. Poate sunt ale cuiva chiar de pe acest forum. Nu stiu.
Nu au anunt de vanzare pe ele, dar poate cineva vrea sa lase un anunt de cumparare pe ele, ca se ruginesc asa degeaba de prea mult stat.
Unul este parcat la statia de metrou Aurel Vlaicu si este verde, iar celalalt este roz-mov si este parcat pe strada 11 iunie, aproape de capatul dinspre Parcul Libertatii, pe directia de mers inspre parc a strazii.
User avatar
tataica
Junior
Junior
Posts: 79
Joined: 16 Nov 2007, 10:14
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by tataica »

Ca sa vezi ce inseamna sa nu citesti....
Sunt deja postate in paginile anterioare cu poze cu tot.
Greseala mea.
User avatar
badlion
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 560
Joined: 13 Dec 2006, 16:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by badlion »

Cred ca fostu' lu' Semaca (fac cadou poza in format mare actualului proprietar - si fostului daca vrea sa o printeze sa aiba amintire :))))
P.S. Ce naiba s-a intamplat de nnu se mai vad pozele din topicurile vechi???
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by KAROLOKW »

Asta de mai sus e prin spate pe la victoriei:)
Frumoasa masina
Am tot citit si tot citesc topicul asta si incerc sa identific si eu "obiectele" cu ce este in teren dar de cele mai multe ori nu prea mai coincid,
Exemplu M-ul din Paris nu mai este acolo:)
ala de la Aurel Vlaicu eu nu am vazut unde este in schimb am vazut unul acum ceva timp pe trotuarul de la BRD Piata victoriei
Si acum probabil ca voi fi off topic dar vreau sa intreb ce se stie de coloana de m-uri de la sfarsitul saptamanii trecute care mergea pe DN1 catre Ploiesti presupun:)?
Multam fain
PS:- daca are cineva si niste poze cu ele ar fi frumos:)
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2094
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by flo »

User avatar
tataica
Junior
Junior
Posts: 79
Joined: 16 Nov 2007, 10:14
Location: Bucuresti

Re: M461 prin Bucuresti

Post by tataica »

IMS-ul de la gura de metrou Aurel Vlaicu arata tot mai rau. Nimeni nu se mai ocupa de el. Acuma au inceput niste tigani sa vanda legume + tot felul de vechituri pe el. Poate cineva e interesat sa-l ia sa-l puna iar la treaba. E pacat de el, intr-o vreme arata bine.
User avatar
badlion
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 560
Joined: 13 Dec 2006, 16:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by badlion »

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: M461 prin Bucuresti

Post by KAROLOKW »

totusi despre asta de la metrou stie cineva ceva despre proprietar?eventual sa il salvam de la degradare si distrugere?
poate reusim macar sa il aiba cineva caruia ii pasa si care nu ar tine masina in ploaie asa

Post Reply