Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Cutii de viteze si transfer, planetare, ambreiaje, diferentiale. Tipuri, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

Locked
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by George »

Printr-o intelegere momentan verbala, dar pe care sper sa o concretizez si pe hartie, am placerea sa va anunt ca posesorii de ARO din zona Bucuresti pot fi ajutati de ARO CLUB ROMANIA atunci cand nu gasesc pe nimeni dispus sa le repare masina, sau sa le faca o revizie...sau sa-si faca ITP-ul.
ARO CLUB ROMANIA are o intelegere cu service-ul multibrand BDT CARS, situat in Popesti Leordeni, pentru a repara masinile ARO la pretul de 16 euro/ora de manopera (plus tva), iar normarea lucrarilor nu se va face pe "maxim", ca sa zic asa... ideea este ca se doreste un schimb reciproc avantajos, si nu "luarea pielii" de pe posesor. Cum service-ul este unul multimarca si este dotat cu scule noi, posesorii de ARO (mai tarziu vreau membrii clubului-dar acum incercam sa ajutam pe toata lumea) pot beneficia de serviciile de aici pentru orice masina pe care o conduc, atata timp cat ma cauta pe mine. si nu spun asta ca sa ma laud, ci ca sa ma asigur ca nu va trateaza nimeni cu chestii din alea, gen "'io'te'l si p'asta, cu taraba lui"...
pentru ITP la ARO,tariful este de 140 lei, inclusiv TVA. in conditiile in care mai sunt "chestii" de remediat, se vor remedia in service la tariful de mai sus, pentru a se putea trece ITP-ul. nu se percepe "comision". toate costurile sunt la vedere, cu factura!
pentru ITP la autoturisme, altele decat 4x4 si SUV, pretul este de 120 lei,inclusiv TVA.
pentru ITP la autoturisme de taxi si scoala de soferi, pretul este de 80 lei, inclusiv TVA.
deasemenea, mai puteti beneficia si de tractare gratuita in Bucuresti si Ilfov, in caz de pana imobilizanta sau accident, daca masina se repara in service! daca nu, tariful de transport in Bucuresti si Ilfov este de 30 euro+tva, taxa unica! in afara, se plateste la km (0,35euro+tva) - asta e valabil pentru membri clubului, pentru orice masina detinuta de ei.
deasemenea, orice alt auto detinut de aroisti, poate fi reparat aici (mecanica, electrica, tinichigerie)

pentru ajutor, va stau la dispozitie la tel. 0751 261 806 sau la mail gvilau@bdtcars.ro
http://www.bdtcars.ro
ARO CLUB ROMANIA

Mircea Ardelean
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 848
Joined: 19 Mar 2009, 13:02
Location: Navodari

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by Mircea Ardelean »

Faina treaba! pe cand si in provincie? Un service afiliat, o masina de depanare mai ieftina...
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by George »

Mircea Ardelean wrote:Faina treaba! pe cand si in provincie? Un service afiliat, o masina de depanare mai ieftina...
in constanta creca avem tractare...da' tre sa ma mai interesez de conditii. acuma, cu service-ul la nivel national...e destul de complicat, ca retele nationale n-au decat dealerii de marca. un service multimarca national...din pacate, nu exista. dar...ne interesam sa vedem ce se poate face.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
brebanioan
Incepator
Incepator
Posts: 16
Joined: 26 Jun 2009, 16:14
Location: Baia Sprie,Maramures
Contact:

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by brebanioan »

In Baia maree nu este posibil asa ceva?

User avatar
myronutu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2351
Joined: 03 Feb 2008, 13:36
Location: cluj

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by myronutu »

dar pt ce care sunt in apropiere de cj este un servis numai de aro ,are relati la campu lung pt piese,aici se fac aro-urile pt trensport elevi,se faceau si aro-urile d la politie dar astea o cam ajuns la fieru vechi.petru cei interesenti servisu se afla pe strada fabrici nr nul stiu,este vizavi de terapia.
15 pvm
Membru
Membru
Posts: 222
Joined: 29 Dec 2008, 12:30
Location: bucuresti

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by 15 pvm »

[
b][/b] sa traiti, domnu George si cat mai mult daca putem sa avem si un service ptr masinile aro. eu as fi incantat mai ales daca sunt si seriosi in ceea ce fac. astept ziua in care puteti sa ne spuneti de maine puteti merge acolo. eu unul multumesc anticipat
ARO244
Junior
Junior
Posts: 76
Joined: 05 Apr 2009, 18:46
Location: BUCURESTI

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by ARO244 »

Super initiativa, DiCaprio zace iar fiindca cel care mi-a schimbat rezervorul nu astrans un colier si a pozitionat aiurea rezervorul, l-am dat jos si am luat-o de la capat, anume trebuie aerisita instalatia, eu cred ca voi fi primul beneficiar al acestui parteneriat, sa inteleg ca pentru 30 euro cei de la service mi-l pot tracta din Buftea pana in Popesti Leordeni?
Si inca o intrebare, manopera se calculeaza in functie de n persoane care lucreaza la masina sau nr.lor nu conteaza, doar timpul e factorul principal?
Multumesc pentru initiativa, oricum!!! ^:)^ ^:)^
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by George »

brebanioan wrote:In Baia maree nu este posibil asa ceva?
din pacate, momentan nu. firma care asigura service-ul are punct de lucru doar in Popesti Leordeni, Ilfov
15 pvm wrote:.. astept ziua in care puteti sa ne spuneti de maine puteti merge acolo. eu unul multumesc anticipat
ziua cu pricina, a sosit. ideea e ca tre sa ma cauti pe mine, inainte, nu sa te duci singur acolo...de capul tau. ;D
ARO244 wrote: sa inteleg ca pentru 30 euro cei de la service mi-l pot tracta din Buftea pana in Popesti Leordeni?
Si inca o intrebare, manopera se calculeaza in functie de n persoane care lucreaza la masina sau nr.lor nu conteaza, doar timpul e factorul principal?
1.30 de euro plus TVA e tariful special pentru gajka ARO.
2.manopera se calculeaza in functie de dificultatea lucrarii. in principiu, exista un program AUDATEX, sau asa ceva, care zice timpii de manopera pe fiecare lucrare, si la fiecare marca de masini in parte, intrucat pot sa difere. de ex, o lucrare de inlocuire ambreiaj la logan se normeaza in jur de 6 ore, iar la alta masina, poate sa fie mai mult normata. Oricum, se va face o normare mai aproximativa, si in interesul ambelor parti, intrucat audatex n-a auzit de ARO.
si inca ceva: timpul cronologic ( o ora pe ceas) nu este egal cu timpul tehnologic (ora de manopera)! asta din urma, e un pic mai mare.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by George »

ete si ARO pe elevator, intr-un service civilizat...deci se poate. ;D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service si ITP - ARO - in Bucuresti

Post by George »

din pacate, nu toti oamenii se tin de cuvant... asa ca intelegerea verbala, asa a si ramas...la stadiul de vorbe. nu functioneaza cum trebuie, asa ca renuntam la idee. de ajutat, ajut pe cine vrea, cum se poate... dar nu mai sunt conditiile de mai sus. discutam punctual, la o adica.
scuze..dar nu toate bunele intentii se transforma si in realizari concrete.
ARO CLUB ROMANIA

Locked