ramas in noroi

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
mihai aro
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 366
Joined: 13 Feb 2007, 16:24
Location: sibiu

ramas in noroi

Post by mihai aro »

am si eu o problema si o idee , zilele trecute din plictiseala am dat o tura prin juru sibiului (pt relaxare) si am ramas intro frumoasa groapa cu noroi  \:/ \:/ acu problema este ca eram o singura masina (doua pers.)si degeaba am sapat si neam chinuit ca tot nic si plimbarea de relaxare sa transformt in extrem am iesit cu un tractor dupa indelungi sapaturi .acu eu as propune un fel de intilniri intre membri din acelasi oras pentru a mai schimba nr de telefon si sa ne cunoastem poate ne mai si ajutam .astept sugesti acum ma gindescca e valabil si prin alte orase unde nu toti se cunosc intre ei numai pe forum

User avatar
bigdaddy
Membru
Membru
Posts: 189
Joined: 12 Dec 2006, 13:06
Location: Oradea
Contact:

Raspuns: ramas in noroi

Post by bigdaddy »

Adevarul este ca ai dreptate. De obicei (ca sa nu spun ca e regula) este bine sa fie minimum doua masini care ies in teren. Bineinteles nu vorbesc despre situatii in care esti nevoit sa mergi singur. Si ar mai fi ceva - GO PREPARED! adica iesirile trebuie facute cu masini pregatite. Nu e bine sa iesi in teren acum, in primavara/iarna sau ce-o fi, cu gume de asfalt. Un profil AT agesiv e minimum necesar, bune ar fi MT-urile. Troliul e bun la casa omului dar e cam scump. Bineinteles lopata/cazma, sufe, ocheti etc. toate sunt de folos. Si daca toate acestea nu ajuta, ramane "prietenul" tractor sau TAF.
Parerea mea! ;)
"In vin sta intelepciunea, in bere libertatea, in apa sunt bacterii !" Benjamin Franklin ;)
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Raspuns: ramas in noroi

Post by vstef_is »

De acord cu voi... daca iesi, e bine sa fii pregatit... eu am facut prostia sa imi scot montana gladiatoarele prin noroi prin padure prin ploaie... eram 5 baieti veseli... si am avut noroc sa nu ramanem nicaieri, pentru ca altfel la ora aia, in padurea aia nu era nici tzipenie de om...

Prin Iasi nu mai stiu pe nimeni cu ARO... si ar fi cam ciudat sa chem pe cineva cu Dacia sa ma scoata din santz... ca sa nu spun imposibil...

Astfel incat ideea cu organizarea mi se pare foarte buna... facem frumos pe Orase, ne lasam numere de telefon, metode de contact si chestii de genu, si ne mai intalnim, noi intre noi... mai ales daca stam in acelasi loc...
User avatar
pupi
Junior
Junior
Posts: 83
Joined: 13 Feb 2007, 14:34
Location: sibiu
Contact:

Raspuns: ramas in noroi

Post by pupi »

pei de ce nu m ai sunat pe mine sau pe Dan
0743 357089
pupi
zbor la treaba
4x4 is my way
ProDesign "Thema" D.H.V.2
SUZUKI DR 350 SE
ARO 10.4 Powered by Renault

User avatar
mihai aro
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 366
Joined: 13 Feb 2007, 16:24
Location: sibiu

Raspuns: ramas in noroi

Post by mihai aro »

pai am si noroaie pe caruta si chingi si lopata da nam troliu si alte alea  [-X si nu vam sunat ca nu va cunosc acu daca ai deschis alt topic pe tema asta poate4 ne intilnim  [-O< [-O< :-??
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Raspuns: ramas in noroi

Post by tarzy »

am creeat aici http://www.auto-universal.ro/smf/index. ... ,67.0.html o arie unde cei ce doresc pot da numarul de telefon la care pot fi contactati.

aceasta arie nu este accesibila decat userilor inregistrati
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

Post Reply