ARO Nomad

Dedicat Automobilului ROmanesc

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

ARO Nomad

Post by gabitala »

Pe asta la-ti vazut? cum vi se pare?
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

Re: Prototipuri ARO

Post by gabitala »

Ca design respecta stilul clasic, totusi mi se pare un pic ciudat, parca arata bine si nu in acelasi timp
User avatar
gabi_gadea.
Membru
Membru
Posts: 131
Joined: 22 Feb 2009, 12:38

Re: ARO Nomad

Post by gabi_gadea. »

......e din cauza jentilor,nu sunt din acelasi film cu masina,designul lor trebuie adus si el mai inspre clasic
caroseria duce cu gandul la aro-ul pe care-l stim cu totii in schimb jentile trimit gindul la
''aspiratoarele de femei''......parerea mea ! vorba lu conu Vacaroiu....
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: ARO Nomad

Post by Werner »

E frumos, dar Puiu se joaca decât, asa ceva nu va veni niciodata!

User avatar
gabi_gadea.
Membru
Membru
Posts: 131
Joined: 22 Feb 2009, 12:38

Re: ARO Nomad

Post by gabi_gadea. »

asa este werner ,la noi nu,...... dar exista popoare care daca ar fi avut o masina de teren (la vremea cand noi aveam,si la vremea aia nu erau multi care aveau)
daca ar fi patit ce am patit noi cu aro (cauzele sunt alta discutie)de atunci pana acum ar fi facut pe dracu-n patru si ar fi inviat ''mortul''
dar e greu de spus daca asemenea popoare ar fi acceptat sa li se intample ceva asemeni noua.......probabil ca nu.
in rest....sa visam inca e gratis.....
gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

Re: ARO Nomad

Post by gabitala »

E clar ca nu va veni, dar macar mai vedem din cand in cand cate ceva nou, un cum ar fi aratat daca... ca model acesta imi place pentru ca se aseamana cu cel vechi dar in acelasi timp are un aer modern similar altor SUV-uri din prezent ce nu ma prea convinge e forma parbrizului si a acoperisului, mi se pare interesant la fel toata partea care se presupune ca e din plastic gen citroen cactus pentru ca la o masina care o tii si parchezi in strada e mult mai economic ci usor de intretinut, plasticul fiind mai flexibil daca o lovesti in parcare isi revine la forma ori crapa, pe cand metalul daca isi formeaza muchii e mai greu de reparat, la fel dupa un timp ii dai un spray negru si ii readuci culoarea usor asa ceva i-am facut masinei mele care avea plasticurile din frontal si spate decolorate cu unele puncte albe de la lovituri si si-au pierdut culoarea din negru in gri, cu un singur spray negru s-a schimbat mult aspectul sunt masini care arata naspa cu plastic in bara de protectie sau prin laterale, dar la cest prototip nu se vede naspa.
gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

Re: ARO Nomad

Post by gabitala »

Varianta pickup
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Post Reply