ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
- deluca
- Membru de elita

- Posts: 536
- Joined: 10 Jan 2008, 16:26
- Contact:
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
nea pantelimoane, dumireste-ma si pe mine. al meu L25 cu 120 da rateuri si nu are nici un haz. cu 145 in schimb merge de zici ca-i mercedes!
-
cim95
- Membru de elita

- Posts: 650
- Joined: 24 Jan 2013, 13:17
- Location: Gmunden, Austria
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
A mai trecut ceva timp de la ultimul mesaj!
Am montat un alternator nou si parca-parca DECEBALUL meu trage mai bine. Urca mai viguros si tine la drum. Dar....
-cand ajunge pe la 90 km/h incepe sa dea rateuri de-mi sta inima-n loc si reduc la 80 unde toarce. Ce-o fi?
Am montat un alternator nou si parca-parca DECEBALUL meu trage mai bine. Urca mai viguros si tine la drum. Dar....
-cand ajunge pe la 90 km/h incepe sa dea rateuri de-mi sta inima-n loc si reduc la 80 unde toarce. Ce-o fi?
- George
- Administrator

- Posts: 6972
- Joined: 11 Dec 2006, 21:18
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
Detonatii. Nu cred ca vei reusi sa scapi de ele. Benzina de acum, nu e cea pentru care a fost proiectata masina. Plus alte reglaje care nu sunt tocmai fine, la aprindere si carburatie.
ARO CLUB ROMANIA
-
cim95
- Membru de elita

- Posts: 650
- Joined: 24 Jan 2013, 13:17
- Location: Gmunden, Austria
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
Interesant este cand opresc motorul. Uneori, la final trage o impuscatura ca inlemnesc toti din jur! Asa sunt remarcat! 
- ydaniel
- Membru legendar

- Posts: 4706
- Joined: 13 Jun 2007, 11:46
- Location: bucuresti
- Contact:
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
Mia trebuie umblat la avans.
-
cim95
- Membru de elita

- Posts: 650
- Joined: 24 Jan 2013, 13:17
- Location: Gmunden, Austria
Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru
Sunt anumite chestii la care nu ma bag, printre care si reglaj avans. N-am "ureche muzicala" si nu am reusit nici la Dacie, pe vremuri.
