ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

User avatar
deluca
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 536
Joined: 10 Jan 2008, 16:26
Contact:

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by deluca »

nea pantelimoane, dumireste-ma si pe mine. al meu L25 cu 120 da rateuri si nu are nici un haz. cu 145 in schimb merge de zici ca-i mercedes!

cim95
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 650
Joined: 24 Jan 2013, 13:17
Location: Gmunden, Austria

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by cim95 »

A mai trecut ceva timp de la ultimul mesaj!
Am montat un alternator nou si parca-parca DECEBALUL meu trage mai bine. Urca mai viguros si tine la drum. Dar....
-cand ajunge pe la 90 km/h incepe sa dea rateuri de-mi sta inima-n loc si reduc la 80 unde toarce. Ce-o fi?
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by George »

Detonatii. Nu cred ca vei reusi sa scapi de ele. Benzina de acum, nu e cea pentru care a fost proiectata masina. Plus alte reglaje care nu sunt tocmai fine, la aprindere si carburatie.
ARO CLUB ROMANIA
cim95
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 650
Joined: 24 Jan 2013, 13:17
Location: Gmunden, Austria

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by cim95 »

Interesant este cand opresc motorul. Uneori, la final trage o impuscatura ca inlemnesc toti din jur! Asa sunt remarcat! ;))

User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4706
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by ydaniel »

Mia trebuie umblat la avans.
cim95
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 650
Joined: 24 Jan 2013, 13:17
Location: Gmunden, Austria

Re: ARO M61C intrebare referitoare la Regimul de lucru

Post by cim95 »

Sunt anumite chestii la care nu ma bag, printre care si reglaj avans. N-am "ureche muzicala" si nu am reusit nici la Dacie, pe vremuri.

Post Reply