Reparatie motor D127 TV

Tipuri, performante, probleme, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
Marian97TV
Nou venit
Nou venit
Posts: 2
Joined: 24 Feb 2020, 12:11

Reparatie motor D127 TV

Post by Marian97TV »

Sa nu lasam forumul cu Tv-uri sa moara... o poza din vara 2021 :) atunci cand tv.ul meu mergea... acum sta in garaj de prin toamna... bate motorul si nu prea gasesc pe nimeni sa se ocupe sau sa imi dea o parere, daca e cineva din jud PH care se mai pricepe la motoarele de bv d127 si ar vrea sa ma ajute! Multumesc!

Mutat de moderator de aici: https://www.aro4x4.net/smf/viewtopic.ph ... start=1440
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
toni
Administrator
Administrator
Posts: 521
Joined: 09 Oct 2018, 21:36
Location: Bucuresti

Re: Tudor Vladimirescu/Autobuzul/Rocar

Post by toni »

Cauta un alt motor de brasov si incearca sa-l repari pe ala intai (daca e nevoie). Abia cand e gata inlocuieste-l pe cel de pe masina. Greu de gasit pe cineva cu adevarat serios si care sa nu te incurce si sa nu te intinda pe multe luni de zile cu reparatia motorului.
User avatar
44dac
Membru
Membru
Posts: 145
Joined: 04 Sep 2010, 19:36
Location: sibiu

Re: Reparatie motor D127 TV

Post by 44dac »

Stiu un atelier langa Sibiu care se ocupa cu reparatii de motoare diesel, au stand pentru pompe de injectie, alezari, rectificari. Lucreaza foarte bine si cat se poate de repede, au piese. Daca te gandesti sa-l dai jos si nu e prea departe pentru tine te pun in legatura cu ei. Au clienti din toata tara.
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 384
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Re: Reparatie motor D127 TV

Post by motul »

N-are rost sa cauti/cumperi alt motor. De cat timp a fost facut motorul, sau poate nu. A fost desfacut vreo data?
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!

Post Reply