Impotmoliada 2011

Despre participarile masinii romanesti in competitii interne si internationale

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Impotmoliada 2011

Post by Dan CHIRIAC »

Si in acest an va avea loc concursul - trial in scop umanitar "Impotmoliada". Este a III-a editie.
Locatia este aceeasi: Frunzanesti-Fundeni.
Taxa de participare: 175 lei / masina.
Informatiile aici: http://forum.club4x4.ro/showthread.php? ... ii-nostri-!

George si cu mine probabil ca ne vom inscrie.
Am inteles ca vine si Sorin.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011

User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by sorin »

binenteles ca vin dar nu cu aro ca nu e gata ..ii schimb puntile si fata si spatele ;D ;D
User avatar
baciudibaciu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3075
Joined: 12 Aug 2007, 22:26
Location: Bucuresti Titan
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by baciudibaciu »

Astazi dimineata ,am constatat ca programul meu avea o "gaura" pana in jurul orei 12.30.
CE si cum sa fac in acest rastimp ?
Am pus mana pe telefon si l-am sunat pe TEO ,care a raspuns imediat si "a cuplat " 4x4 cand a auzit ca mi-ar placea sa-l am partener la o recunoastere ,pentru IMPOTMOLIADA !
Ne-am intalnit pe la 11.00 si am plecat catre groapa pe malul Dambovitei,un drum pe care-l banuiam dar nu-l facusem niciodata .Drum de pamant care nu a ridicat nici un fel de probleme.Sunt ce-i drept doua bariere legate cu sarme,dar pentru cei ce nu doresc sa coboare din masina se pot ocolii !
Am ajuns destul de repede la groapa ,care este aceeasi,DAR fara nicio urma de NOROI .De remarcat faptul ca intrarile-iesirile si chiar si pantele sunt mult mai ample si mai dure , erodate de alti temerari si mai ales de seceta si vant .
Am facut cateva ture pe traseu si apoi l-am pus si pe Teo sa conduca ,pentru a prinde "curaj"
Este un fel de a zice ,pentruca nu duce lipsa de curaj si daca tot venise cu Yuki am bagat-o nitel 'in paine'
STIE ,are POTENTIAL si trage ca lumea ,dar mai trebuiesc anvelopele schimbate , umpic inaltata si un scut in fata .
Cam asta am facut in aceasta dimineata .Va rog sa nu ma injurati ca nu v-am anuntat dar....
Cu omul nescolarizat ,te certi putin si ai scapat,dar duci o lupta infernala cu PROSTUL care are scoala !


ARO 10-4
Renault Kangoo 15 dci
Mercedes W123 200d
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by ydaniel »

Poze ceva Nea Baciule?
Pentru concurenti: %%- good luck %%- good luck eu voi fi la antrenament,ca de obicei :)

User avatar
baciudibaciu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3075
Joined: 12 Aug 2007, 22:26
Location: Bucuresti Titan
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by baciudibaciu »

Poze a facut Teo !
Cred ca are si un filmulet ,pe undeva .
Am facut si astazi o tatonare,mai ales ca in urma cu ceva zile a plouat .Am fost trei de data asta : eu ,Teo si Crisx .
Am gasit multa lume la 'groapa' cu masini ,care mai de care mai bengoasa .
Noi ne-am vazut de treaba nostra ,dupa ce ne-am salutat cu o parte dintre baietii de prin alte cluburi care ma cunosteau !
a fost mai dificil -clar ,din cauza zonelor alunecoase .
Eu am reusit sa rup o planetara spate -stanga ,dar asta la sfarsit .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
pana sambata viitoare sper sa fac rost de o planetara !


editat de admin: conform viewtopic.php?f=19&t=87
Cu omul nescolarizat ,te certi putin si ai scapat,dar duci o lupta infernala cu PROSTUL care are scoala !


ARO 10-4
Renault Kangoo 15 dci
Mercedes W123 200d
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2011

Post by Dan CHIRIAC »

Dupa cum spuneam, George si subsemnatul ne-am inscris.
Altcineva mai vine? Hai, colegii! ca e in scop umanitar.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2011

Post by Dan CHIRIAC »

Vaaai! dar ce entuziasm!...
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
CRISX
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 568
Joined: 19 Dec 2009, 13:33
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by CRISX »

mai venim unii, ca simplii spectatori.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by George »

era vorba de scopul umanitar al actiunii, nu de mers la mancat mici. nici eu si nici dan nu mergem sa castigam ceva, ca nu se face clasament. e vorba ca sustii o cauza umanitara, distrandu-te!

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZfBhbWubCc
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by sorin »

am pregatit G-ul si Mudzilla (Bughiul ) ne vedem la joaca ,abia astept sa ne vedem :)>-
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by George »

dada, si noi abia asteptam sa te revedem. bun si asa, ca ne vedem odata pe an! daca ne-am vedea mai multi asa...ar fi si mai bine. pacat ca doar 4-5 se agita si restul vor doar rezultate. :-L
cu ARO cand te mai vedem? vreodata? ;D
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2011

Post by Dan CHIRIAC »

Pe Sorin cred ca-l mai vedem cu ARO dupa ce-i "creste" puntea rigida pe fata.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
vercingetorix
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2396
Joined: 17 Mar 2010, 19:30
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by vercingetorix »

Preluat de pe forum.club4x4, pentru cei ce nu au cont acolo :

" Sunteti bineveniti.

Avem oaspeti din Ploiesti, Constanta, Alexandria, Giurgiu, Valcea, Brasov si Targoviste...

Informatii utile ptr cei care vin la Impotmoliada din afara Bucurestiului si nu numai:

Cum se ajunge usor la Impotmoliada:

1.Din directia A2 in directia Otopeni: la prima intersectie (aveti cedeaza pe centura) se face dreapta
Din directia Otopeni spre A2 : la prima intersectie (aveti cedeaza pe centura) se face stanga
2.Se tine drumul cu prioritate pe ruta Cernica-Tanganu-Fundeni.
3.Se ajunge la cabina albastra care exista pe stanga unde se face dreapta si se trece calea ferata.
4.In circa 500m se trece peste un pod peste dambovita si va uitati "la ora 11" ...acolo suntem noi.

Cei care doresc sa ramana peste noapte in Bucuresti sa ne spuna ptr a va putea aranja ceva cazare sau a va inlesni ceva rezervari.
Echipa noastra de recovery in afara concursului se compune din doua autoplatforme pregatite sa intervina daca va fi cazul."
Daca nu Aro, atunci ce ?
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by ydaniel »

Cum a fost?Poze?Desfasurarea actiunii? %%- good luck
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by George »

foarte fain! traseul mai tehnic decat anul trecut. vreme super, micii buni, galagie, lume...nu foarte multa, din pacate. ma asteptam la mai multi spectatori.
personal am intalnit pe Alexwrangler, ubu, dxx. (ubu, unde ai disparut? ca m-am uitat de tine, dupa ce am adus masina la start)
dxx fu copilotu' lui dan chiriac. eu am avut in dreapta pe Ioana Regep, (johanna von r, de la valcea). am mers la prima vedere, fara sa fi parcurs traseul nici macar pe jos, inainte...si cum am cam dat blana, m-am mai trezit in vreo doua varfuri de panta ca drumul vira brusc la coborare si a trebuit sa mai fac o manevra...dar a fost amuzant. si lumea s-a uitat la ARO...asta fiind cel mai important.
entuziasm mare, adrenalina, distractie...stat pana la sfarsit. dan a luat premiu special pentru sustinerea ARO \:D/
sorin de la constanta a plecat cu vreo 3 pungi de premii... ;D felicitari si pentru ele, si mai ales pentru efortul de a veni tocmai de acolo! si sper sa ne revedem curand. ::)
am vazut in zona, dar foarte departe, un 11.4 verde care arata bine, dar a plecat repede, si un 244 visiniu, foarte frumos. daca e cineva de pe aici, sa ridice doo degete, sa stim si noi. are cu ce se mandri !
mirat (sau nu?!) de lipsa unor pasionati care au fost prezenti si implicati anul trecut. ma asteptam sa-i revad, dar se pare ca le-a trecut...sau au alte prioritati. deh...complicat cu pasiunea asta, s-o tii activa mai mult de un an. :-??
poze...astept sa-mi trimita Ioana, ca cica a avut fotografi pe traseu. sau daca incep sa apara pe club4x4, "furam" de pe acolo...
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply