Impotmoliada 2011

Despre participarile masinii romanesti in competitii interne si internationale

Moderator: costy84

User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by RUDY »

Felicitari participantilor!Nici un filmulet cu Aro in actiune?

User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by sorin »

Felicitari colegilor prezenti .Dan si George s-au descurcat admirabil ca de fiecare data ,inca o data a fost demonstrat ca nu conteaza masina ca si dotari conteaza pilotul.eu am participat cu un G-eu la open si lipsa de experienta a fost completata de blocanti si de span altfel cu siguranta ma luau din traseu la cravata .Felicitari inca o data ,sper sa ne revedem pe 30
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2011

Post by Dan CHIRIAC »

Multumim, RUDY! Filme, poate daca au facut altii, pentru ca noi nici nu am fi avut cum sa ne filmam unul pe celalalt: George a luat startul al treilea la clasa, iar eu al cincilea. Dezavantaj: cine a venit mai tarziu nu a avut cum sa ne vada, avantaj: am putut urmari linistiti spectacolul oferit de ceilalti.

CRISX, la ce a spus George mai devreme as adauga ca masinile noastre chiar sunt standard. Nu roti mai mari, nu body lift, nu nimic. Deci ne-am dat exact in clasa care trebuie.
Impartasesc parerea ca traseul de open (foarte frumos de altfel) era abordabil. De altminteri, am dezbatut destul cu George impreuna daca sa ... sau sa nu.... Am decis, pana la urma sa nu ne asumam riscul de a rupe ceva pentru ca nu prea era timp fizic sa remediem pana pe 30, cand tinem foarte tare sa iesim din nou.

Defenderul este din 1963.

dxx, sa-ti fie de bine! Nu aveam copilot din motive de ... diferenta de fus orar... Te-ai nimerit la locul potrivit, la momentul potrivit.

Traseul mi-a placut. Destul de tehnic. Fain, ce mai...
Si eu, ca si George l-am parcurs "la prima vedere", drept urmare am abordat, la randul meu, prea larg unele viraje si am facut manevre inainte-inapoi ca sa nu ies din traseu.
Oricum, motivele pentru care am participat au fost sa mai scoatem un pic ARO "in lume" si sa ne aducem o mica contributie la ajutorarea unor oameni nevoiasi, acum, in prag de Craciun.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by George »

am mai rapit doua poze.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA

johnny
Junior
Junior
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2007, 00:51
Location: Oltenita - Calarasi
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by johnny »

uite aici poze
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
johnny
Junior
Junior
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2007, 00:51
Location: Oltenita - Calarasi
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by johnny »

la sosire
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
johnny
Junior
Junior
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2007, 00:51
Location: Oltenita - Calarasi
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by johnny »

"este" si doua-trei mici filmulete in format mp4 sa vedem cum le incarcam, poate cu ajutorul fiului meu care este si "autorul" pozelor.
puse pe forum cam tarziu din cauza de calculator defect, dar mai bine mai taziu decat niciodata.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2011

Post by George »

oo, daaa, multumim fiului, tatalui si sfantului duh! ;D
da' unde fusesi? de ce n-ai venit sa ne cunoastem? ne-ai urmarit asa, din umbra... :-??
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply