Impotmoliada 2010

Despre participarile masinii romanesti in competitii interne si internationale

Moderator: costy84

vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by vstef_is »

Si a fost si s-a terminat, si cateva ARO au participat...

- Tarzy, cu tarzmobilul BEE, pe Hobby (adica Standard)
- mishu05, cu 244 din dotare, la vizionare si sustinere colegi
- George cu 242 pe Hobby (adica Standard)
- si nu in ultimul rand Sorin din Constanta cu 243 pe Hobby (adica Standard)
- Axxel, cu 244 Toyota, la vizionare si sustinere colegi
- baciudibaciu cu 10le, la vizionare si sustinere colegi

si mi s-a parut ca l-am vazut la un moment dat si pe gorishor, dar e posibil ca m-a inselat vederea.

Lucrurile s-au intamplat asa, Trazy si George au mers foarte bine, nu stiu insa cat de bine relativ unul la altul si la ceilalti concurenti, Sorin din pacate a avut probleme cu bara de conexiune, si a abandonat dpdv tehnic.

Pentru ca nu a fost o competitie cu locuri, ci o intalnire trial offroad cu scop final umanitar, nu s-au acordat locuri, ci premii speciale.

Astfel, Tarzy a primit o statie + antena, ia Sorin un kit de reparatii cauciucuri.

Mai revenim cu detalii si poze.

Multumiri colegului zmeu, care a venit cu mine de dimineata de la 6-7 pana seara tarziu, si a fost activ la organizare.

vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by vstef_is »

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by George »

tarzy a fost cronometrat cu timpul de 2.46.xxx si eu cu timpul de 1.54.xxx (din pacate n-am retinut si sutimile).
din 30 de concurenti la hobby eu am fost al 4-lea, dupa 2 vitare care s-au strecurat foarte lejer in traseul ingust, si o toyota landcruiser scurta.
stefane, pana la urma s-a premiat "cine pleaca ultimul din camp"? intelesesem ca se premiaza cel mai bun timp. :-j
oricum, felicitari lui yonutz pentru organizare. a fost un mare plus fata de anul trecut. si daca face si la anu' mai vin.
aah...si sa nu mai schimbe regulile in timpul jocului. daca stiam ca scoate goapa aia de noroi, ma dadeam la open.
felicitari baietilor din constanta, ca au batut atata drum ! si data viitoare, mai mult noroc cu fiarele !
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
axxel4you
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1385
Joined: 07 Oct 2007, 11:01
Location: Bucuresti,sector 5
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by axxel4you »

Eu l-am vazut pe CRISX si pe teodor pe langa cei enumerati mai sus , drumurile de acces la eveniment au fost foarte placute , uni chiar au ramas suspendati pe drum ( noroc ca era Bee in zona si i-a scos) .A fost mult mai frig ca anul trecut . Sper la anu sa fie mai cald . Plastec a rezistat mai bine la atata frig ca are blana pe fata (cred ca nu doar pe fata ). Sorin a iesit fara mari probleme cu tot cu platforma din namoale desi anvelopele pe american erau cam uzate , greutatea americanului si-a spus cuvantul .
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by vstef_is »

Premiile Speciale obtinute de ARO au fost:

Trofeul "Noroi in izmene" - Sorinct (kit cauciucuri)
Trofeul "Noroiosul galbejit" - NickB (camasa)
Trofeul "Tiripliciul noroios" - Tarzy (statie + antena)

Am uitat pe lista un IMS cu tractoare, al colegului NickB de pe club4x4.ro si sper ca nu am mai omis pe cineva.

Problema la Open a fost ca s-a distrus foarte tare traseul, pe la jumatate, si atunci s-a modificat schimbarea, nu era ceva planuit, ci o adaptare din mers. Dupa ce s-a rasturnat gaganu, nu cred ca mai vroia cineva sa se rastoarne pe langa groapa aia. Intradevar, fara acea groapa, ar fi fost interesant si pentru ARO.

In ceea ce priveste premiile, ele au fost Speciale, si nu pe baza unui clasament, care de fapt nu exista. Intalnirea nu a fost o competitie cu locuri 1,2,3,4, etc, ci un trial offroad in care pilotii isi incearca masinile, si contribuie la caracterul umanitar, prin prezenta lor.

In alta ordine de idei, multumiri speciale lui George din partea lui Alex de la GTC Auto, pentru transportul de la sosea la locatie a standurilor de cauciucuri.
User avatar
gorishor
Administrator
Administrator
Posts: 771
Joined: 25 Aug 2009, 07:45
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by gorishor »

Felicitari participantilor, din partea mea si a lui Marcel ! Desi eram la 200 km distanta si ne bagam in zapada unul pe altul, ne-am gandit voi !
Gore
YO3IGR
B 244 ARO
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2010

Post by Dan CHIRIAC »

Felicitari si participantilor si organizatorilor!
Si "la mai multe"!
Alta data sper sa nu mi se mai incurce programul si astfel sa-mi pot respecta cuvantul si sa particip.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
COSMIN D
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 608
Joined: 27 Oct 2007, 19:32
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by COSMIN D »

Organizarea de nota 10 ; Stefan era peste tot ba la troliat ba la legat banda , felicitari ! ^:)^
Mama ei de bara , sa sparg casca de pamant nu alta. >:( >:( >:(
User avatar
CRISX
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 568
Joined: 19 Dec 2009, 13:33
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by CRISX »

Cateva secunde daca mai inregistram, se vedea casca aruncata de pe cap ...
http://picasaweb.google.com/crisx4uonly ... uuiF1e7WAw#
User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by sorin »

da cu putin noroc o arunca inspre mine (casca),organizarea nota 10.multumim pt ajutor lui ,tarzy,vstef,george,axxel,dibaciu.si pe sarpem l-am vazut dar nu am apucat sa-l salut.
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2010

Post by Dan CHIRIAC »

De, mai Sorine! Ai facut tu ce ai facut ca sa justifici de ce ai venit cu platforma...
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by sorin »

nu am vrut sa se rupa ....dar nu am itp ,asig,omologare si e mai confortabil asa ;D .pe cat posibil la viitoarele intalniri o sa vin tot asa ,asta dupa ce o sa rezolv tractiunea fata cum trebuie (punte tv ).o rugaminte ..cei din capitala ???cine ne ridica si noua diploma ,trofeul si premiu de la Yonut ? [-O< si sa le puna pe fun courier ? nu ramanem datori
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Impotmoliada 2010

Post by Dan CHIRIAC »

Vezi ca treaba cu inlocuirea puntii nu e asa de simpla precum pare.
Si apoi ce? aia nu are bara de conexiune?
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Impotmoliada 2010

Post by George »

am vorbit acu' eu cu Yonutz si urmeaza sa ma vad cu el zilele astea. daca nu te superi, nu m-as grabi, ca as astepta calendarele sa iasa si sa fac un schimb cu el, reciproc avantajos. iau cupa ta si ii dau un calendar. ;D
oricum, le recuperezi pe 30 decembrie, ca ai zis ca vii pe platforma. lasa puntea asa, nu mai cauta pretexte ca sa nu vii. b-(
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply