Cutie de viteze Renault NO5

Cutii de viteze si transfer, planetare, ambreiaje, diferentiale. Tipuri, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Cutie de viteze Renault NO5

Post by ardeleanu »

Are cineva nevoie de manualul de reparatii pentru cutia de viteze NO5 Renault ?
Nu de alta, dar nu vreau sa ma apuc sa scanez zeci de pagini aiurea....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Cutie de viteze Renault NO5

Post by Soryn »

Eu sunt curios dacă este la fel ca ăsta , https://drive.google.com/file/d/0BwN-RX ... hfc2M/edit . Îl poți scana și urca într-un fel pe internet astfel încăt să fie vizibil pentru toată lumea ,nu numai celor de pe forum (găsești tu o soluție)
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Cutie de viteze Renault NO5

Post by ardeleanu »

Singura deosebire este ca al meu este ... in franceza si este putin alfel organizat in pagina. La o rasfoire rapida nu vad nici o diferenta capitala la nivel de informatie.
Eu am cumparat manualul la un pret modic, pe considerente personale... poate din cauza varstei ;D , imi este mai usor sa ma uit pe un plan imprimat decat pe un ecran. ;))
Pentru moment, singura recenzie a manualului pe care o am este datata iunie 1986. Din manualul de pe net lipsesc primele pagini care contin data recenziei si...notita prin care Renault interzice reproducerea, traducerea etc. manualului. ;)
Astept inca o recenzie, sa vedem din ce an este.
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Cutie de viteze Renault NO5

Post by ardeleanu »

A sosit si al doilea manual. Este o editie mai recenta, datata 1991 si corespunde cu cea de pe net, doar ca este in limba franceza.

Post Reply