Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Despre modelele construite,variante,motorizari,locuri in care s-au construit

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by gabitala »


User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by Werner »

Este fumos modelul, cu toate ca sunt elemente care nu prea "pusca" cu anul de fabricatie dat, dar, se poate trece cu vederea, având în vedere ca 99,9% din români nu stiu ce este un ARO, iar cei 0,01% care au auzit de ARO, nu stiu ce trebuie sa fie cum, când si unde.
Eu încerc ca fac unul întreg, dar deja Nr.2 îmi lipseste. Am 1, 3 si 4. Este greu de prins toate numerele (pentru cei care nu locuiesc în România). Cei de la chioscuri trimit revistele înapoi, daca nu le-au vândut într-o saptamâna.
Mai amar este durata "proiectului" si costul. Pâna aduni toate numerele, dureaza peste 2 ani!!!!!, iar costurile se ridica la 1.000€!!!! Chiar si pentru un model asa detaliat, mi se pare foarte scump.
gabitala
Membru
Membru
Posts: 122
Joined: 16 Mar 2011, 19:04
Location: Spania

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by gabitala »

Werner wrote: 13 Oct 2019, 18:15 Este fumos modelul, cu toate ca sunt elemente care nu prea "pusca" cu anul de fabricatie dat, dar, se poate trece cu vederea, având în vedere ca 99,9% din români nu stiu ce este un ARO, iar cei 0,01% care au auzit de ARO, nu stiu ce trebuie sa fie cum, când si unde.
Eu încerc ca fac unul întreg, dar deja Nr.2 îmi lipseste. Am 1, 3 si 4. Este greu de prins toate numerele (pentru cei care nu locuiesc în România). Cei de la chioscuri trimit revistele înapoi, daca nu le-au vândut într-o saptamâna.
Mai amar este durata "proiectului" si costul. Pâna aduni toat numerele, dureaza peste 2 ani!!!!!, iar costurile se ridica la 1.000€!!!! Chiar si pentru un model asa detaliat, mi se pare foarte scump.
Asa este, foarte scump si eu am vrut sa intru dar m-am lasat pentru ca nu locuiesc in Romania si dupa cum spui dureaza foarte mult si e si scump cu toate ca din ce am citit pretul nu e umflat pentru beneficii iar astia de la Eaglemoss au marja foarte mica, totusi aplaud ideea e o macheta foarte frumoasa la fel ca si Dacia, acum ce urmeaza dupa; tractorul, Tv, Roman? ;D ;D
Faza cu numerele cred ca se poate rezolva, poate un pic mai greu sau cu intarziere dar nu cred ca ramai fara numere, daca tot l-ai inceput nu te lasa si dul pana la capat, bafta
gaca
Incepator
Incepator
Posts: 25
Joined: 20 Aug 2019, 20:25
Location: Cluj-Napoca

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by gaca »

DACIA 1300 1/24
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

gaca
Incepator
Incepator
Posts: 25
Joined: 20 Aug 2019, 20:25
Location: Cluj-Napoca

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by gaca »

ARO 240 1/24
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by Werner »

User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by Werner »

User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1997
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by flo »

Azi am cumparat macheta M461 la 1/24. 15 lei.
ims1.jpg
ims2.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5222
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by costy84 »

15 lei ??? ??? ???
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1997
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: Modelle/machete/jucarii ARO sau TV

Post by flo »

^:)^ Scuze 115 lei.

Post Reply