Filmulete si clipuri comice de pe internet

Bancuri,clipuri si orice altceva de descretit fruntea

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 384
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by motul »

Mama ce l-a carpit. Ei asa e lumea... Cum oare a avut curajul sa-l plesneasca. cred ca in ziua urmatoare, ala nu si-a mai gasit masina...
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!

User avatar
razvy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2492
Joined: 07 Feb 2008, 20:49
Location: beius bihor
Contact:

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by razvy »

E fake , erau intelesi
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Werner »

Cocoalarii între ei! :-j
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Soryn »

Gen ăia care vând gunoaie la preturi de piese nos oem pe olx . https://www.youtube.com/watch?v=CTd0US9ejxM

User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Soryn »

Sunt retoric ,știu asta .Am vâzut clipul ăsta pe internet și cred că se potrivește perfect cu întâmplările din România anilor 90 ,și aro . https://www.youtube.com/watch?v=Ef_BznBwktw
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Soryn »

User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1997
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by flo »

Eu zic ca-i mai degraba tragic.
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by ardeleanu »

Pe cat punem pariu ca se va intampla ca in zicala "Cainii latra, cavana trece", adica nimica, cu adevaratii vinovati ? :P
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5222
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by costy84 »

Lasă că au lătrat câinii de la RAR mai tare şi acum inspecţia se face anual să fie mai multă şpagă. Motivul oficial: s-a umplut România de rable de când s-a scos taxa, însă rablele circulau şi până acum cu numere de Bulgaria.
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by ardeleanu »

Acuma sa nu crezi ca prin alte parti se intampla altfel, doar ça se face mai discret.
Sa vezi ce epave circula pe la periferia capitalei franceze, te intrebi cum nu se impastrie pe drum...
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 384
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by motul »

Dăi în morţii măsii. Vă dau un exemplu. Un cunoscut şi-a cumpărat un Santa Fe, trecut în acte ca autoutilitară. A dorit să o modifice în autoturism. A luat legătura cu un inginer de la RAR (nu va spun de unde că sunt colegi pe forum care poate îl cunosc) ş a zis să stea liniștit că îl rezolvă. A stat liniştit vreo 2 luni, în care domnul inginer l-a tot amânat cu tot felul de scuze: ba că e plecat la mare, ba cel de la reprezentaţă nu se poate discuta cu el, etc.
Ocupându-mă şi cu încheiere de asigurări, l-am sunat să-l întreb dacă a reuşit să-şi rezolve problema, că se apropia termenul de expirare a poliţei.
Stupoare, omul era disperat că domnul inginer îl tot minte şi nu a rezolvat nimic. Aşa că i-am dat un nr. de tel. şi într-o săptămână a rezolvat tot, adică a modificat maşina din autoutilitară în autoturism.
Ce să mai zici. Dacă aceşti domni de la RAR şi-ar face meseria, nu ar mai exista aceşti samsari, dar există o vorbă: o mână spală pe alta.
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Soryn »

Am observat că cu cât te cauți să te cârpești , mai mult plătești .
Am fost și eu cu treabă la acceași punct de lucru Rar ,Constanța .
Doar că am fost în noiembrie anul trecut, pe timpul când încă era în viguare timbrul de mediu .
A fost nevoie să merg pentru că nu aveam cantitatea de dioxid de carbon trecutâ în cartea mașini .
Am făcut programare online ,pentru ziua următoare la 8 dimineața . Mă duc acolo,intru in curte, mă duc la ghișeu ,vorbesc cu portaru, îmi dă o cerere .Completez cererea ,trag mașina la rând (2 mașini în față ) .Aștept 5 minute, iese Tataimiu din hală , îi dau cererea , se uită,a că nu trebuie să stai la coadă . Merg la caserie ,plătesc taxa aia ,hau bau,lasă cartea la mine,vii cu chitanța . A durat mai mut să plătesc la caserie ,decât toată operatiunea . Mă duc la Bătrân cu chitanța, zice ,lași cartea aici, vii mai târziu pe la 11 să iei cartea . Plec,vin la 11 ,aștept 5 minute la rând la ghișeul de eliberâri . Vine moșu,.gata sa rezolvat. Bine ,mulțumesc,și tai-o . Am plătit întradevâr timbrul de mediu 460 de euro .
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5222
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by costy84 »

User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Werner »

Oare ce vrea sa fie asta.....? https://www.youtube.com/watch?v=YbLLqTSCA1U
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Filmulete si clipuri comice de pe internet

Post by Soryn »

DE pe la ăia care fac grătare cu cărbuni manufacturați din bălegar de cămilă . https://www.youtube.com/watch?v=ztnXMEpYyVk . La 12.27 sunt vre-o 2-3 motoare de nissan desfăcute pe jos .Erau pe aici personaje care spuneau că nu s adepti reparațiilor făcute în stradă .Reparațiile făcute în stradă se practică peste tot, chiar și dacă costul componentelor depășește 40-50 de mii de euro .

Post Reply