Proceduri antidepresie

Bancuri,clipuri si orice altceva de descretit fruntea

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
Zmeu
Banat
Banat
Posts: 892
Joined: 15 Apr 2009, 14:39
Location: Bucuresti

Proceduri antidepresie

Post by Zmeu »

Lista anti-depresie:

1. Plimbati-va cu masina. Parcati la marginea drumului, puneti-va ochelarii de soare si scoateti pe geam uscatorul de par.
Indreptati-l catre masinile care vin din fata. Acum numarati cati soferi franeaza brusc in fata voastra!

2. Reincarcati automatul de cafea din biroul vostru cu cafea decofeinizata timp de trei saptamani.
Cand toata lumea va fi depasit dependenta de cafea, schimbati-le cafeaua cu ESPRESSO.

3. Daca scoateti bani la ghiseul bancii la rubrica « scopul folosirii banilor » scrieti « pentru marijuana ».

4. Cand sunteti pe un coridor, sariti în loc sa mergeti. Apoi incercati sa numarati cate persoane se uita la voi crucis!

5. Daca sunteti la restaurant si vreti sa comandati ceva, cereti « apa plata dietetica ».

6. Sunati-va prietenii cu cinci zile inainte sa mergeti la o petrecere si spuneti-le ca nu veti putea fi prezent din cauza unei dureri de cap.

7. Cand scoateti bani de la ATM, apucati-va de strigat cu toata puterea « Am castigat! Am castigat! »

8. Daca va aflati intr-o gradina zoologica, luati-o brusc la fuga catre parcare strigand ingrozit « Salvati-va! Au scapat toate animalele! »

9. Daca aveti copii, la masa de seara spuneti-le ca din cauza recesiunii va trebui sa renuntati la ei!

10. La farmacie, cumparati o cutie de prezervative si dupa aia intrebati farmacistul unde este cabina de proba!

Va garantez ca dupa ce veti fi încercat toate cele zece puncte din aceasta lista, veti suferi de orice,mai putin de depresie!

User avatar
cristi36111
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 492
Joined: 30 Dec 2009, 18:10
Location: Iasi
Contact:

Re: Proceduri antidepresie

Post by cristi36111 »

Multumim pentru ista ,eu unul chiar am nevoie.:((
Unde nu-i drum, acolo e ARO si reciproca este valabila.
antondan13
Incepator
Incepator
Posts: 11
Joined: 30 Jan 2012, 14:12
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Proceduri antidepresie

Post by antondan13 »

Si eu mai am momente depresive.O sa iau in calcul lista ta cand o sa mai fie cazul.
Multumesc!
Remi
User avatar
niscu
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 735
Joined: 20 Oct 2009, 17:14
Location: Galati-Tulcea

Re: Proceduri antidepresie

Post by niscu »

Biineeee Zmeu !!!! m-am distrat serios ;D
Eu nu sufar de depresie,..ci de lehamite politica. Crezi ca pot avea efect si in cazul meu ? :-??
Pasiunile ne definesc,ne apropie si ne fac sa nu imbatranim degeaba !

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Proceduri antidepresie

Post by George »

cred ca nu poate sa-ti raspunda zmeu, decat prin delegati. e putin plecat... ;D
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply