Calendar competitional off road 2011

Moderator: costy84

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by George »

felicitari, Rudy !
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by RUDY »

Multumesc George.Karol,incer sa ajung si la Mures daca termin utilajul.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

RUDY wrote:Multumesc George.Karol,incer sa ajung si la Mures daca termin utilajul.
bag seama ca muncesti sa il aduci la zi:) pregatirea pentru etapa 2:) uite incerc sa mai pun o poza cu masinuta ta de la bucovina ca nu prea le gasesc pe toate:) multi au facut poze da nu prea le recuperez:)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

Rudy ce se aude? ne vedem la Targu Mures? :) sau ne vedem la TAT ?:)
ai terminat masina de pregatit? ceva noutati detalii barfe? :)

User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by RUDY »

Masina e gata dar din pacate copilotul cu care am fost la Bucovina a inceput sa si faca casa si e ocupat.Daca Robert nu-si termina masina ...merge cu mine,dar abia miine o sa stiu.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

Pai in conditiile acestea si tinand cont de timpul scurt eu sper ca vei gasi copilotul pentru cursa si sa ne vedem cu bine acolo pe "coclauri" :)
si noi suntem cu pregatirile pe ultima suta asa ca e agitatie mare de tot :)
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by tudop »

Hai Carol, vrem poze \:D/ Eu nu am facut absolut nici una, daca in masina la Rudy nu ai unde tine aparatura sensibila la ploaie si noroi ;D
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

tudop wrote:Hai Carol, vrem poze \:D/ Eu nu am facut absolut nici una, daca in masina la Rudy nu ai unde tine aparatura sensibila la ploaie si noroi ;D
pai cu parere de rau nici eu nu am facut nici o poza acum la Tg Mures :) din motive de pilotaj si lipsa curent electric:) adica telefonul a ramas fara curent vreo 2 zile iar cu cealalta mana tineam volanul ca la ce probe au fost ma mir :) oricum vreau sa imi cumpar o camera deaia care se pune pe masina si care inregistreaza 20 de ore:) asa macar am si eu ceva amintiri si dovezi ca nimeni nu ma crede cand spun pe unde am urcat doar cei care m-au vazut :) adica Rudy stie ;)
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by tudop »

M-am gandit ca tu nu ai facut, e clar ca nu merge sa faci poze cand conduci, dar am vazut ca au facut colegii tai mai multe poze, ma gandeam ca o sa ti le dea ::) Oricum, felicitari pt felul in care ai "forjat" Dusterul \:D/
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

tudop wrote:M-am gandit ca tu nu ai facut, e clar ca nu merge sa faci poze cand conduci, dar am vazut ca au facut colegii tai mai multe poze, ma gandeam ca o sa ti le dea ::) Oricum, felicitari pt felul in care ai "forjat" Dusterul \:D/
pai ceva poze am gasit recuperate de la baietii care au facut:)
Duster-ul l-am forjat dar cu teama adica nu mi-am batut joc de masina si totusi a cedat pinionul de la viteza 1-a :) si taman la trial :) in rest masina pot sa spun ca a mers bine in ciuda catorva impedimente as putea spune "normale":) adica a cedat troliul :) sa rupt si porcaria aia de troliu mecanic:) cablul a cedat:) si colac peste pupaza la intoarcere dupa ce am iesit din traseul de concurs in drum catre baza mi sa rupt si cureaua de alternator si mi sa oprit motorul ...:) si uite asa am ajuns la remorca:)
acum ca parere personala si din discutiile cu baietii se pare ca am facut o alegere neinspirata cand am mers pe cauciucurile pe care le-am avut la cursa si anume ma refer ca sunt cam grele fata de unele "de fabrica" asa ca am luat decizia sa schimbam cauciucurile cu ceva mult mai performant pentru urmatoarea cursa...asta ar fi si motivul pentru care credem ca a cedat pinionul de la treapta 1.
Dar noi suntem foarte bucurosi ca tinand cont de vitregiile cursei ale traseului si ale vremii am reusit sa ajungem la final cu masinile intregi si chiar s ane intoarcem pe roti cu ele ceea ce spune multe:)
desi stiu ca poate pe unii ii va oftica ceea ce spun acum cu putin antrenament si cu un pic mai multa pregatire Dusterul poate merge catre pozitiile superioare ale clasamentului la open.Rudy poate sa confirme ca eram umar la umar :) la un moment dat :) si pot sa spun ca mi-ar placea foarte tare candva sa apara pe podium doua masini de fabricatie autohtona,Aro si Dacia ar fi ceva superb daca am reusi asta, e drept e un vis dar cine stie ...:) poate poate:)
acum intrebare pentru Rudy desi stiu ca se agita acolo sa faca masina:D : ia zi ne vedem la TAT ca la Odorhei nu cred ca avem timp:)?
User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by RUDY »

Karol,sigur nu vin la TAT,cred ca nici la Odorhei nu ajung,mai e de lucru la masina.Nici la Buzau nu merg ,am vb cu oameni care au fost si cica nu prea se merita,doar taxa sportiva e 350 E,cazare la cort.Dupa o zi de concurs chiar imi doresc un pat cald nu sa stau in cort.5 zile e prea mult,placerea devine chin si n-are rost ;D
Felicitari pentru cum ai mers cu Dusterul,masina asta chiar poate!Daca ai resapate schimba-le neaparat,sint grele si descarca mai greu decit silverstoanele.
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

RUDY wrote:Karol,sigur nu vin la TAT,cred ca nici la Odorhei nu ajung,mai e de lucru la masina.Nici la Buzau nu merg ,am vb cu oameni care au fost si cica nu prea se merita,doar taxa sportiva e 350 E,cazare la cort.Dupa o zi de concurs chiar imi doresc un pat cald nu sa stau in cort.5 zile e prea mult,placerea devine chin si n-are rost ;D
Felicitari pentru cum ai mers cu Dusterul,masina asta chiar poate!Daca ai resapate schimba-le neaparat,sint grele si descarca mai greu decit silverstoanele.
Multumesc Rudy venind de la tine aprecierile le dau o alta dimensiune mult mai profunda :)
in legatura cu participarea si noi avem cam aceeasi problema cu doritorii :) care sa vina la cursa la TAT tinand cont ca mertg pentru si de placerea mea sa mai stau in cort si atata timp intradevar devine cam dur si cam incomod sa nu mai spun ca inca nu mam lamurit cum e cu dusurile ca ma gandesc ca daca stam la cort doar nu ne spalam la hotel :) deci sa umblu nespalat 5 zile pt mine e cam mult, hai o zi maxim doua dar 5 ... :) cred ca vom castiga premiul pentru ca ii vom anestezia pe concurenti cu mirosul:).
da vrem si noi sa schimbam cauciucurile ca sunt resapate asta e clar acum nu mai stiu ce sunt ca parca unele sunt MAXXis iar unele altceva oricum au cam 37 de kg unul asa ca ...le von schimba dar nu stiu inca cu ce iar decizia dpdv financiar nu o iau eu,asa ca ...ce cauciucuri vor fi alese vor fi pe considerente financiare cred.
si noi suntem in plin proces de "refacere" a masinilor si ne agitam sa terminam,adaptam ,modificam... ce putem la masini si sper sa fim gata de TAT, ca la Odorhei nu mergem ca nu e gata asta e clar :)
ca o rugaminte mare la tine te rog daca nu te superi zimi si mie ce sistem ce comunicare ai ala montat pe casca si zimi de unde l-ai achizitionat ca tare imi face cu ochiul unul si mie da nu stiu nimic despre ele,eu am gasit unul cu cablu dar as vrea unul prin bleutooth sau ce sistem o fi ,fara fir... dar daca stii mai multe detalii te rog nu ezita:) eventual daca nu e cu deranj pentru ceilalti poti sa imi dai PM sau telefon :)multam fain :)
User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by RUDY »

http://www.offroad-shop.ro/?p=products Interfoanele merg pina la 50 m si costa 250E,vad ca nu se deskide daca dai pe interfoane,dar suna si vezi daca au pe stoc,e ok omul.Fac toti banii,fara ele ar trebui sa urlam unul la altul,ar crede lumea ca ne certam ;D Foarte grele cauciucurile,ma mir cum nu s-au rupt planetarele.Am sa cintaresc si eu unul sa vad cite kg are.
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by tudop »

Pt interfoane poti incerca si E-bay daca te avantajeaza, am vazut modele care merg si la 500m, si la preturi mai bune ;D Doar ca ai de asteptat pana iti ajunge, transportul iti mai creste pretul, etc.. dar ca principiu merita daca nu e prea mare graba.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by George »

"intercom" e utilizat in motorsport si puteti incerca de la omp, pe stoc, in tara: http://www.colinashop.ro/motorsport/Comunicatii-56
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply