CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Rally raid,tot teren,offroad adventure.Variatiuni pe aceeasi tema

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Buna sa va fie inima!

Am vazut ca sunteti un pic nedumiriti cu privire la etapa de la banat. E adevarat una dintre ele este anulata. Insa clubul Speed Racing organizeaza la TM ultima etapa din campionat care deschide potile pt toata lumea(spectatori, amatori curajosi si licentiati sportivi).




22.11.2007                                Super Specială                TimiÅŸoara – Iulius Mall
23.11.2007                                etapa 1                              TimiÅŸoara-Satu Mare
24.11.2007                                etapa 2                              Satu Mare – BistriÅ£a Năsăud
25.11.2007                                etapa 3                              Bistrita Năsăud


Carpatica Rally Raid 2007, a V - a, coef.4, din Campionatul NaÅ£ional de Raliuri Tot Teren al Romaniei si este organizat de Clubul Speed Racing, în colaborare cu clubul So MOTO Racing, S.C. WEST SIDE MEDIA, S.C. Studiographic S.R.L., cu sprijinul  AgenÅ£iei naÅ£ionale Antidrog, a Inspectoratului de Jandarmi TimiÅŸ â€
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by George »

multumim si bun venit!
poate te punem moderator pe arie,ca tot te pricepi. :)
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Multumesc pentru apreciere, eu stiu foarte bine ca nu e chiar adevarat.

Ce stiu insa, este ca im place foarte mult rally raid (am avut ocazia sa vad si ce-nsemna off road, trial, VTM, WRC sau rally, fie de pe margine, fie mai mult sau mai putin implicata). Am decis ca este ramura care mie imi place cel mai mult. Pentru ca eu personal cred ca e mai provocator,cred ca e mai dificil sa faci totul la viteza. Mi-i se pare provocator si pentru faptul ca este mai greu accesibil, mai costisitor, mai de durata... Poate si de aceea este atat de greu de organizat. Asta stiu eu foarte bine.

Sunt prea mica ca sa revolutionez lumea asta sportiva, am si o alta meserie departe de aceasta ramura, dar cred ca, cu eforturile mele si ale colegilor mei, chiar daca mai apar si mici altercatii de opinie, rally raid-ul in Romania are sanse sa devina unul dintre cele mai iubite. Romania are un teren potrivit pentru asa ceva(cati nu ne invidiaza si cati ne spun ca nu stim sa ne promovam bogatia),exista deja foarte multe SUV-uri/Off road, ATV-uri si Quad-uri. Deci nu ne lipseste decat vointa si e mare pacat sa nu ne folosim potentialul. 

Cred ca nu e necesar sa va conving tocmai pe voi despre acest sport, dar ma gandesc ca citind si altii, din vorba in vorba, poate ca o sa va doriti sa participati intr-un fel sau altul, poate nu o sa luati in seama problemele organizatorilor si sportivilor(inerente de altfel, intr-un proces de nastere)si o sa vedeti cata satisfactie poate sa va aduca Rally Raid-ul. Stiti ce m-a cucerit pe mine? Anul trecut, in vara, la finalul Transcarpaticului, dupa 1800 km, unul din concurenti, Carlo(cetatean italian, cu istorie de 25 de ani de off -road, castigator 3 ani la rand de trial, vesnic tanar) s-a dat jos din masina si a pupat pamantul de bucurie ca a terminat sanatos aceasta provocare,fara sa fie vorba de vreun castig sau vreun loc pe podium.

Rar tie dat sa vezi aceasta exuberanta nascuta doar din pasiune.
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by George »

missy wrote: Rar tie dat sa vezi aceasta exuberanta nascuta doar din pasiune.
corect!
pacat ca sunt putini oameni cu pasiune si multi cei cu interese.
speram sa se schimbe ceva,cat de curand. si e adevarat,tre sa puna umarul toti cei cu pasiune,sa inlature interesele...
cu speranta ca ne vei mai tine la curent despre cursele de rallyraid,unde este implicat si amicu' nostru mleo cu al sau ARO,vom sta cu okii pe aici si sigur,in timp,se vor mai gasi doritori si se vor mai naste pasiuni.
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

Keo, ati avut surpriza sa mai cunoasteti un personaj superpasionat cara ne citeste pe aici. n-a lipsit de la nici o cursa de raid de anul trecut incoace, si e deja la a doua organizare. Si pentru ca surpriza sa fie totala, va destainui (daca nu cumva ati inteles deja), ca are cam 165 inaltime, si ca e......fata. Dar pasiune cat noi toti la un loc. De aceea, discutii de genul celor pe care le cititi pe un forum sau altul, generate de unul sau altul, nu trebuie sa va duca neaparat la concluzia ca RR nu se poate face in Romania. Nu mor caii cand vor cainii. Exista destui oameni cu care putem pleca la drum. Iar de pe aici, din gasca de aro, nu cred ca nu gasim vreo cativa, macar de o parada sa o punem, daca nu cumva de o clasa speciala in campionat, cu ocazia vreunei etape, ce zici?
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

mleo wrote: Keo, ati avut surpriza sa mai cunoasteti un personaj superpasionat cara ne citeste pe aici. n-a lipsit de la nici o cursa de raid de anul trecut incoace, si e deja la a doua organizare. Si pentru ca surpriza sa fie totala, va destainui (daca nu cumva ati inteles deja), ca are cam 165 inaltime, si ca e......fata. Dar pasiune cat noi toti la un loc. De aceea, discutii de genul celor pe care le cititi pe un forum sau altul, generate de unul sau altul, nu trebuie sa va duca neaparat la concluzia ca RR nu se poate face in Romania. Nu mor caii cand vor cainii. Exista destui oameni cu care putem pleca la drum. Iar de pe aici, din gasca de aro, nu cred ca nu gasim vreo cativa, macar de o parada sa o punem, daca nu cumva de o clasa speciala in campionat, cu ocazia vreunei etape, ce zici?
cu scuze ca ma bag in discutia voastra dar propunerea ta suna bine !!!
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Multumesc inca o data Mleo.

Ce sa va zic baieti. ca tot veni vorba de o parada, ce ziceti voi daca ne-am cunoaste personal la Timisoara in perioada 20 - 22 noiembrie, cand in parcarea Iulius Mall, intentionez sa facem un mic salon auto, premergator etapei de campionat? Adica, demersurile mele cu Iulius Mall s-au incheiat favorabil, si deci am inchiriat parcarea pt acest eveniment.

Cum vi-i s-ar parea propunerea sa veniti cu bijuteriile voastre (ARO, Nissan etc) si sa facem o mica expozitie dupa care, in 22 facem un mic prolog si dam startul in Carpatica Rally Raid.

prea multe, sincer nu am ce sa ofer, decat o media care sa va vada, si cu ajutorul lui Nenea cela de Sus poate ceva mici surprize. Si daca tot va hotarati pentru expozitie (care se refera la tot ce inseamna SUV/Off Road si Moto/ATV/QUAD ) poate cine stie, va manaca talpa si pentru un traseu de rally raid.

E timp sa va ganditi, insa daca avem doritori, poate clubul ca atare,mi-ar place sa stiu. Intentionez sa fac o mica brosurica cu participantii si intelegeti voi, e nevoie de timp. 

Ce nu facem noi pt sportul asta, ne certam,ne fugarim,ne mai impotmolim, ne ridicam din nou si apoi ne mai si iubim.... @};-

O zi buna tuturor
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

missy wrote: Multumesc inca o data Mleo.

Ce sa va zic baieti. ca tot veni vorba de o parada, ce ziceti voi daca ne-am cunoaste personal la Timisoara in perioada 20 - 22 noiembrie, cand in parcarea Iulius Mall, intentionez sa facem un mic salon auto, premergator etapei de campionat? Adica, demersurile mele cu Iulius Mall s-au incheiat favorabil, si deci am inchiriat parcarea pt acest eveniment.

Cum vi-i s-ar parea propunerea sa veniti cu bijuteriile voastre (ARO, Nissan etc) si sa facem o mica expozitie dupa care, in 22 facem un mic prolog si dam startul in Carpatica Rally Raid.

prea multe, sincer nu am ce sa ofer, decat o media care sa va vada, si cu ajutorul lui Nenea cela de Sus poate ceva mici surprize. Si daca tot va hotarati pentru expozitie (care se refera la tot ce inseamna SUV/Off Road si Moto/ATV/QUAD ) poate cine stie, va manaca talpa si pentru un traseu de rally raid.

E timp sa va ganditi, insa daca avem doritori, poate clubul ca atare,mi-ar place sa stiu. Intentionez sa fac o mica brosurica cu participantii si intelegeti voi, e nevoie de timp. 

Ce nu facem noi pt sportul asta, ne certam,ne fugarim,ne mai impotmolim, ne ridicam din nou si apoi ne mai si iubim.... @};-

O zi buna tuturor
pentru mine este mai simplu !

am inteles ca esti din TIMISOARA !
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by Dan CHIRIAC »

Imi place ideea.
Merita sa incercam sa o punem in practica.
Cred ca ar trebui stabilit un termen limita pana la care sa fie confirmata participarea.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

kato wrote:
mleo wrote: Keo, ati avut surpriza sa mai cunoasteti un personaj superpasionat cara ne citeste pe aici. n-a lipsit de la nici o cursa de raid de anul trecut incoace, si e deja la a doua organizare. Si pentru ca surpriza sa fie totala, va destainui (daca nu cumva ati inteles deja), ca are cam 165 inaltime, si ca e......fata. Dar pasiune cat noi toti la un loc. De aceea, discutii de genul celor pe care le cititi pe un forum sau altul, generate de unul sau altul, nu trebuie sa va duca neaparat la concluzia ca RR nu se poate face in Romania. Nu mor caii cand vor cainii. Exista destui oameni cu care putem pleca la drum. Iar de pe aici, din gasca de aro, nu cred ca nu gasim vreo cativa, macar de o parada sa o punem, daca nu cumva de o clasa speciala in campionat, cu ocazia vreunei etape, ce zici?
cu scuze ca ma bag in discutia voastra dar propunerea ta suna bine !!!
si eu , la fel ca voi, iubesc marca asta, ARo, si sint si eu un mic patriot.De accea am ales ca maisina mea de concurs sa fie un Aro (chiar daca pe sub "fusta" mai are si altceva.
Si eu cred ca nu e o idee proasta.E si  realizabila, are si motivatie....pai cum se aduna cei cu IMS-uri, ca sint pasionati, ne putem aduna si noi , nu?

Eu sincer insa, incerc sa va atrag catre acea clasa Promo, adica sa incercati sa parcurgeti odata macar o parte din traseul de concurs...si vedem dupa aia impresii.


p.s. si lasa scuzele...aici ne "intilnim " sa discutam, fiecare ce vrea sa zica. E deschis pentru toti care au ceva de zis.
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Oh, Da , sunt din Timisoara sunt medic si-mi place tot ce e mare  ;) (cai, caini, masini, barbati etc...)

Si da, chiar nu am lansat doar un zvon, asta si voi face. O mica expozitie. Ar fi interesanta si onoranta pt mine participarea voastra fie ca si club, fie ca pasionati sau firme. Mi-ar fi mai usor si mai util sa stiu din timp participarea la expozitie, pentru ca asa cum v-am spus vreau sa editez o mica brosurica cu sponzorii si participantii la eveniment.  E tot ce pot sa fac si sa promit, e putin stiu, dar la anul vom fi mai mari si vom face mai multe.

Eu as fi bucuroasa sa faceti tot traseul alaturi de noi, insa asta ramane la latitudinea fiecaruia si binenteles in functie de posibilitati. Dar cu siguranta voi face acel prolog (sau super speciala) ca nu mai stiu nici eu care e denumirea exacta, pentru care va promit ca o sa merite.

intrebati-ma si dati-mi sfaturi , sunt aici ... (voi lipsi doar saptamana viitoare pt ca voi fi in Bucuresti) pentru rally raid-ul Romanesc
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

missy wrote: Oh, Da , sunt din Timisoara sunt medic si-mi place tot ce e mare  ;) (cai, caini, masini, barbati etc...)

Si da, chiar nu am lansat doar un zvon, asta si voi face. O mica expozitie. Ar fi interesanta si onoranta pt mine participarea voastra fie ca si club, fie ca pasionati sau firme. Mi-ar fi mai usor si mai util sa stiu din timp participarea la expozitie, pentru ca asa cum v-am spus vreau sa editez o mica brosurica cu sponzorii si participantii la eveniment.  E tot ce pot sa fac si sa promit, e putin stiu, dar la anul vom fi mai mari si vom face mai multe.

Eu as fi bucuroasa sa faceti tot traseul alaturi de noi, insa asta ramane la latitudinea fiecaruia si binenteles in functie de posibilitati. Dar cu siguranta voi face acel prolog (sau super speciala) ca nu mai stiu nici eu care e denumirea exacta, pentru care va promit ca o sa merite.

intrebati-ma si dati-mi sfaturi , sunt aici ... (voi lipsi doar saptamana viitoare pt ca voi fi in Bucuresti) pentru rally raid-ul Romanesc
si eu tot din TM. caini mari am ,masini marisoare este ,eu nu sunt asa mare !!! ;D poate ne cunoastem !
User avatar
myke
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1336
Joined: 23 Mar 2007, 09:01
Location: Petrosani
Contact:

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by myke »

Hmm...suna interesant faza cu timisoara....
Avem si pe altii care ar vrea sa participe la parada?
De ajunge ARO in media parca vad ca o sa creasca preturile  :-j :-j :-j
Image
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

pt Kato
pt ca mi-ai aratat "dintisorii" sa stii ca sunt tare al dracului si urata. Si daca totusi vrei..... ramonamaris@yahoo.com

pt Myke si restul

Am vorbit serios, nu e doar o intentie. E o propunere in organizare

deci avem usi deschise....
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

kato wrote:
missy wrote: Oh, Da , sunt din Timisoara sunt medic si-mi place tot ce e mare  ;) (cai, caini, masini, barbati etc...)

]
si eu tot din TM. caini mari am ,masini marisoare este ,eu nu sunt asa mare !!! ;D poate ne cunoastem !
Bai prietene, eu am cei mai mari caini (3 nu 1), masini din cele mai mari (tot vreo cateva- chiar si basculante), motociclete numai de la 1200 in sus, si ma chinui sa "ma bag" de vreo 2 campionate.....vii tu acuma si fuga - fuga , te bagi in fata... .....treci la antrenament mai intai, sau pune mana si ajuta fata cu ceva la organizare, si sa vedem daca te iertam pentru indrazneala. :-* :-*
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6

Post Reply