AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

User avatar
Victor
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 682
Joined: 08 Feb 2008, 17:03
Location: Bucuresti

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by Victor »

Nu cred ca o sa se vanda toate la licitatia asta asa ca mai ai sanse. nu prea se Inghesuie lumea la fiare. la mine In 4 ani nu sa luat decat ce a fost foarte greu si cateva Zil 131si 157.
Nu Fura! Guvernul Uraste Competitia.

User avatar
razvy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2492
Joined: 07 Feb 2008, 20:49
Location: beius bihor
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by razvy »

am fost azi acolo am reusit sa intru poze nu ma lasat sa fac ,dar nu merita toate is mancatede rugina sunt varza varza si incomplete ,1 singur tv arata ca si cum ar fi iesit ieri din fabrica ,dar acela mi sa spus din sursa neoficiala si sigura ca e rezervat pt cineva licitati va fi de forma ,dar tot acel cineva va castiga
User avatar
gabriel90cl
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 311
Joined: 02 Mar 2010, 19:39
Location: Calarasi
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by gabriel90cl »

pacat ca nu lasa sa faceti poze :( dar asta e...cine a avut pile si le-a folosit la timp,a castigat :) dar asta e.
poate mai apara o raza de speranta ;) %%- good luck
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by Werner »

Multumesc Razvan! Pacat ca nu sunt facute cinstit licitatiile! Oare pe cine trebuie sa mituiesc, sa cumpar si eu un TV stoc? :-j

User avatar
gorishor
Administrator
Administrator
Posts: 771
Joined: 25 Aug 2009, 07:45
Location: Bucuresti
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by gorishor »

Cum ? Mita in Romania ? Nu cred ca se poate asa ceva! Am vazut eu la televizor cum Guvernul si insusi Presedintele lupta impotriva coruptiei!
Gore
YO3IGR
B 244 ARO
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by George »

gorishor wrote: Am vazut eu la televizor cum Guvernul si insusi Presedintele lupta impotriva coruptiei!
unul impotriva celuilalt?! sau cum? ;D
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
Cotizo
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 409
Joined: 19 Jan 2009, 08:18
Location: Sibiu
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by Cotizo »

O sa va spun eu cum se procedeaza: intai trebuie sa vezi masina, ca sa nu iei tzeapa cu caraciumbe, cum se spunea sus - cand o vezi, iei seria de sasiu/motor. Doi - gasesti o asociatie ONG cu teluri cat mai nobile posibil, sau infiintezi una, si faci o cerere conform careia masina aia e pacat sa stea aiurea intr-un parc Mapn din moment ce este absolut indispensabila asociatiei respective. Trei - mai greu, bineinteles, iti trebuie o pila prin Mapn ca sa nu astepti pana la urmatoarea glaciatiune, sau mergi cu tupeu in audienta la ministru. Asa se rezolva cel mai ok, cu licitatiile e ciudat rau...
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by Dan CHIRIAC »

Nu cred ca faci mare branza nici cu ONG.
Am incercat noi, pe Club, sa luam ceva ARO de la armata.
Am primit drept raspuns un refuz politicos.
Ce-i drept, am primit raspuns...
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1999
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by flo »

Licitatia deschisa este greu de manarit. Dai mai mult decat celalat si in final o iei. Alte smecherii se pot face. Masina sa se aduca deliberat intr-o stare neatractiva care sa alunge alti musterii. Este foarte posibil ca ONG-uri despre care se afla ca nu au activitate efectiva sau activitate este neclara sa fie refuzate.
User avatar
Cotizo
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 409
Joined: 19 Jan 2009, 08:18
Location: Sibiu
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by Cotizo »

Dane, n-ai avut o intrare corespunzatoare. Eu stiu un caz unde a mers la fix. Si masina chiar merita luata de cineva care chiar avea nevoie de ea. Probabil ca daca te duci din partea Asociatiei de Prietenie Stanga Islamica s-ar putea sa nu iasa... :-j
User avatar
P7579PK
Incepator
Incepator
Posts: 18
Joined: 21 Feb 2010, 15:54

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by P7579PK »

daca participa cineva la o licitatie sa ne impartaseasca si noua din experinta, poate invatam si...reusim...
la licitatia din 22.04 sunt 4 buc 243.....
WJ 3.1 TD
User avatar
lucian_m
Membru
Membru
Posts: 200
Joined: 31 Mar 2008, 11:57
Location: Bucuresti

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by lucian_m »

Salut. A mai luat cineva vreo masina in ultimul timp de la Romtehnica? Vad un 243D la Medgidia si un 240D din 82 la Barlad. Imi e imposibil sa le vad, insa 240-ul D imi pare vis ... ::)
ionutzzz123
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 519
Joined: 03 Sep 2010, 22:38
Location: bucuresti
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by ionutzzz123 »

Pentru cei care vor sa cumpere de la romtehnica, trebuie platit la romtehnica caietul de sarcini, iar dupa se poate merge sa vizionati masinile. Nu luati o masina fara sa o vizionati. Sunt unitati unde se tot eschiveaza cu accesul, dar daca insistati mai tare sau cereti cu un superior, imediat se aproba. Din ce am vazut, manarii se fac pe loturi mari, sau pe masinile grele, aro bune inca se mai gasesc, dar cand apar, trebuiesc vazute de cei interesati si luate.
Si ca un exemplu, eu cand am luat cele doua aro de la armata, am vrut sa ii las baiatului care sa ocupat ceva dupa ce am vazut masinile sa nu demonteze ceva dupa ele si nu a acceptat, chiar sa comportat foarte frumos, spre surprinderea mea.
andrey18
Nou venit
Nou venit
Posts: 6
Joined: 21 May 2015, 20:59
Contact:

Re: AJUTOR! Licitatie Romtehnica

Post by andrey18 »

Salutare a mai luat cineva vreo masina camion de la Romtehnica?
http://i61.tinypic.com/2610uat.jpg

Post Reply