De prin UE...

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

Post Reply
DoctorM
Membru
Membru
Posts: 149
Joined: 21 Feb 2016, 12:04
Location: Bucuresti

Re: De prin UE...

Post by DoctorM »

Problema nu e doar la nenea ala, care era dealer Land Rover, ci la faptul ca si multi altii gandesc la fel...ca dovada, disparitia dieselului la multi producatori, francezi sau nu...am vrut sa dau comanda de CX5 diesel 4x4, nu se mai poate in Franta...doar 4x2 si doar daca mai gasesc ceva pe stoc...daca trec Rinul insa, pot comanda fara probleme...
La Audi, cand am cerut oferta de Q5 TDi Quattro, a zis vanzatorul ca din cauza de malus nu poate sa-mi aduca quattro...
Dar da, ultima parte din cele scrise te tine referitor la fraierii care pun botul la unele chestii, a contribuit la anatema aruncata asupra dieselului...din pacate...

User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: De prin UE...

Post by ardeleanu »

Daca chiar doresti marcile respective, contacteaza un vanzator auto mare, nu reprezentanta de firma (ei au "indicatiile" lor la nivel comercial), si o sa iti aduca ce vrei... bani sa ai.
La American Car City iti aduc ce masina noua vrei din USA, nici o problema... Trebuie totusi sa stai jos cand vezi ce malus ai de platit pe langa pretul...american.
Asta este inca o chestie pe care nu o pricep... Nu il mai lasam pe muncitorul amarat sa circule cu citadina lui asa zis poluanta, dar inmatriculam fara probleme "camioanele" americane care consuma cat 5 citadine europene. b-(
DoctorM
Membru
Membru
Posts: 149
Joined: 21 Feb 2016, 12:04
Location: Bucuresti

Re: De prin UE...

Post by DoctorM »

A picat faza cu LR, din motive de fiabilitate si Audi din motive ca e cam manelista marca...Oricum nu luam FR, LR luam Gibraltar, ca doar aia au voie sa le vanda celor din categoria mea profesionala, iar Haudi dirct de la Ingolstadt. Dar vroiam sa fac drive-test pe plan local, sa vad ce vreau sa iau...la mine nu e problema de malus, ca nu platesc asa ceva, m-a mirat modul in care se pune problema...exact cum zici si tu...nu mai aducem masini de un anunit fel ca polueaza, dar daca esti dispus sa platesti, e OK...si din cauza asta sufera toata lumea...

Post Reply