O noua plansa bord pt ARO

Probleme, modificari, reparatii.

Moderators: costy84, socratee

User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Da...am mai lucrat la el ..nu prea am timp ca am fost in sesiune si mai am si licenta ca sunt in ultimul an si scap de fac ;D . Este aproape gata...matrita dar am vrut sa pastrez pozele pt la sfarsit ..in caz ca nu iese nimic.... :-j . O sa pun pozele cu tot ce am facut pana acum. ..Si incepem... cu inca ceva finisare..un strat de chit..aaa si am facut bn ca am dat cu chit pt ca am aflat ca spuma din care l-am facut eu se topeste in contact cu rasina... ;D .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

O mica acoperire a zonelor unde mai exista spuma....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

O mica problema ..si fara suparare...acest nou look al forumului...nu-i chiar asa usor de cautat ce ai nevoie si nu poti sa posteazi asa bn ca celalalt....oricum o sa le pun pozele fiecare ca sa le aranjez in ordina ca se pare ca ca daca atasez mai multe fisiere ...ar tre sa incep cu ultimul ca sa le puna in ordine... >:(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

1
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Si acum ....rasina si fibra... ;D..din pacate nu exista poze in lucru pt ca nu am avut cum sa fac ca nu aveam timp ...se intarea rasina si nu mai aveam ce face cu ea. Oricum nu a iesit asa cum am crezut eu si asta pt ca am folosit niste fibra pe care o aveam pe acasa si ...sa zicem ca nu trebuia folosit acel tip de material. Urmeaza sa continui saptamana viitoare cu alte cateva straturi cu fibra "buna" cu care se lucreaza... ;D pt intarirea matritei si pana la sfarsitul lunii sper sa fie gata ;D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
myronutu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2351
Joined: 03 Feb 2008, 13:36
Location: cluj

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by myronutu »

bravo ady abia astept sa vad cum o sa iasa bordul :)>-
costel_bv
Membru
Membru
Posts: 160
Joined: 11 Nov 2007, 15:04
Location: Brasov - Romania
Contact:

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by costel_bv »

Unde se poate gasi fibra si intarintor
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Mai ai putin de asteptat ...ca tocmai l-am facut praf.....am incercat sa fac matrita dintr-o bucata si la demulare am vazut ca e prea subtire si nu l-am desfacut pe tot, l-am lasat asa ca am zis ca mai dau cateva straturi peste sa o fac mai groasa ceea ce a fost o prostie pt ca odata desfacut fiind subtire s-a deformat si nu aveam ce sa-i mai fac...si l-am facut bucati... :-j . Saptamana viitoare ma apuc iar de el ca sa stricat putin si modelul si o sa fac matrita din mai multe bucati si mai groasa de la inceput ca sa fie mai usor de desfacut. Rasina poti sa gasesti in mag dar doar 250ml si o bucatica de fibra astea pentru reparatii altfel nu prea da nimeni pt ca sunt putin periculoase..mai ales intaritorul. Eu am aflat din intamplare de cineva si am avut noroc cu un profesor care m-a recomandat pt ca altfel nu imi dadea.
User avatar
ama27
Membru
Membru
Posts: 237
Joined: 26 Mar 2008, 19:04
Location: Iasi
Contact:

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by ama27 »

Fibra si intaritor se poate gasi la orice Praktiker si e de la firma Nigrin.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Esti sigur ca gasesti?? Eu am cautat pe la astfel de magazine ...cam toate de prin Pitesti si nu am gasit decat din acelea pentru reparatii auto in cutii de 250 ml....ar fi bine sa fie asa dar eu unul nu am gasit.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

In sfarsit dupa multe asteptari e gata "carapacea" \:D/ Dupa ce am facut praf prima matrita m-am apucat sa fac alta dar cu alte materiale..mai bune si de data asta a iesit. Si acum..POZEEE ;D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

De data asta am impartit matrita in 5 buc ca sa fie mai usor de scos la sfarsit.
Partea centrala.... ::)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

planele de separatie pentru partea centrala....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

mai multe poze...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply