un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Bancuri,clipuri si orice altceva de descretit fruntea

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by tarzy »

http://www.primulmilion.ro/

ar fi cam 250.000 Km / an .... adica aproape 700 Km zi de zi (fara w/e, fara craciun paste sau anu' nou)

omul asta ori facea zilnic naveta la 350 Km ori ... marketingul de la Skoda ne crede pe toti oligofreni
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by SERGHEI »

Da-i ma in p- - -  mea de pseudocapitalisti.Uite asa se mai gaseste cate un cacat de roman care sa faca precum iedul.Intelegeam daca era o masina de transport in comun,dar tgurism!!! Pai cat da omul pe gaz pt 700 km/zi.Sau cat de idioata este o companie sa foloseasca o masina zilnic pt 700 km?? Este mai rentabil sa isi mai deschida o filiala decat sa toace km...Si oricum Skoda este cea mai tare ... ;D
User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by sorin »

autoutilitara Cargus am cumparat eu avea 4,5 ani si 820.000 km reali,alta de la o firma de distributie avea 460000 de km avea masina 2 ani si ceva ,si matiz de pe taxi cu 112ooo km intrun an dar in nici un caz neatinse .de la 400-500  mii km chiar daca mergi prin aer tot se duce volanul,scaunul de la sofer ,schimbatorul in nici un caz nu ramane tipla ..cum zicea cumatru

ps .am un prieten care i-a cazut placa de presiune la 20000 km la skoda ,asta e eroare de fabricatie  ;D ;D ;D fara sa traga la sufa pe careva....sau alte interventii ...asta e  in atentia carcotasilor, fanilor  a masinilor fabricate in era economiei de consum :(
Sorin cu ,,frigideru plin,,
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by SERGHEI »

CT-ule ....alea de care pomenesti tu sunt masini de firma....masini care produc bani,nu o berlina de persoana fizica.Omul spune ca nu a avut nici o problema dar nu spune la reviziile periodice ca a schimbat  ca la carte ,pivotaraie,bucsi...si multe altele .Aici este smecheria.

User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by tarzy »

pai .... nu e vorba ca a avut sau nu pbe, ca aschimbat sau nu bucsele ci de faptul ca EU NU CRED CA EXISTA ACEEA MASINA EXISTA

este ilogic ca un turism sa faca asa de multi KM-tri in doar 4 ani .... e o mincuna pe fata, ne cred idioti capabili sa inghitim asa rahat pe nemestecate

daca spuneau ca e masina de curierat - face zilnic naveta Bucuresti - Cluj si retur as fi inteles .... ar fi fost posibil, dar nu .... manaca rahat ca e masina de om obisnuit .....
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by tudop »

  Poate face "zilnic" Austria, Germania, ca prin tara nu rezista atita km. Poti face si 1000km/zi, am facut 5000 in 6zile, dar in 3zile faceam 100km, si restul...in 3 zile, si sincer nu as face mai mult de o data pe an asa ceva, ce sa mai zic ca si in Skoda renumita pt motorul silentios ca la Aro  :-j.
Dar mi se pare oricum tras de par. Iar despre piese, pai poate o schimbat si un motor si cutie si cine mai stie ce, poate o ramas doar caroseria intreaga.
User avatar
sorin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1065
Joined: 06 Dec 2007, 23:04
Location: Constanta
Contact:

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by sorin »

ok Serghei .dar cum a zis si Tudop la un milion de km trebuiau schimbat tot mai putin caroseria dar si aia trebuia vopsita ca doar nu a mers pe drumuri care au fost date cu aspiratorul.odata ce a ramas doar caroseria nu a facut milionul cu o singura masina ,poate impreuna cu o multitudine de piese skoda .si sa faci 7oo km pe zi cu o medie de 70km omul asta a dormit in masina
Sorin cu ,,frigideru plin,,
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by Dan CHIRIAC »

Oare de ce se consuma atata energie pentru o aiureala de marketing?
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by SERGHEI »

Dan CHIRIAC wrote: Oare de ce se consuma atata energie pentru o aiureala de marketing?
Pai altfel o dam pe politica si rezbunari personale si nu este bine.Asa ca adoptam un subiect neutru. ;D
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by Dan CHIRIAC »

Aha! succese!
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
alexei
Nou venit
Nou venit
Posts: 9
Joined: 28 Oct 2008, 17:43

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by alexei »

daca ala mergea atat de mult cu masina aia, adica sa faca 700km pe zi ar insemna minim 7 ore pe zi sa stea pe scanu, dar sigur ii ia peste 10 ore pe zi sa faca distanta aia, sa fim seriosi, daca stai 10 ore pe zi intr-un scanu si sa mai dai si in gropi, sigur faci hernie de disc, mai ales la anii lui
aroasvrea
Incepator
Incepator
Posts: 18
Joined: 04 Sep 2007, 20:45

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by aroasvrea »

e vrajala oricum, adica s-a oprit ceasul fix pe 999999 si cu indermediara 0.0, adica a facut milionul -1 km tocmai la dealer in curte.

si masina arata neadevarat de bine. pai io am vazut masini cu 500.000 facuti in germania si arata masina vai mama ei.
oldman
Incepator
Incepator
Posts: 22
Joined: 05 Apr 2009, 00:34
Location: Craiova

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by oldman »

Stimati colegi de forum, nu am vazut pina acum ,,marketingul'' asta de care sinteti atit de scandalizati...de ce oare? pt ca nu puteti intelege cum e posibil, si ceea ce nu putem intelege, ne sperie ( citat inexact din nu stiu cine).
Masina are acesti km in mod real, in acest interval de timp, lucru ce se poate dovedi f. usor cu comenzile de revizii de la service, vreti sa stiti cum a facut km? e f simplu: Italia si Germania si alte locuri pe unde muncesc (munceau) romanii, de 2 si de 3 ori pe saptamina, cind se putea.
Spuneti ca masina arata bine, si ca nu e terfelita? sa vedeti cum arata Cielo pe care l-a dat lu' fiu-sau la 700000Km neumblat in motor, cind si-a luat Skoda, care a facut km in acelasi fel, si la fel de repede, eu cred ca intretinerea masinii tine de om, daca sinteti curiosi dealerul local Skoda, cind s-a apropiat de 999999km i-au dat alta masina sa-si faca treaba, ca asta sa faca Km loco, si sa nu-i depaseasca.Omul nu-i vreun smecheras de Bucuresti, din asta traieste, il cunosc de peste 10 ani, si, credeti-ma nu e o munca chiar usora...Am scris postul acesta nu pentru a intra in polemica cu cineva, ci pentru ca prea nu l-a crezut niciunulnul din d-vostra, negindindu-se ca poate, totusi, e adevarat.
P.S. in 2002 am vazut in service, in Craiova, un Tico al unei firme ce vindea ecipamente de protectie antiincendiu si stingatoare la 1230000km si arata inca omeneste, nu cadeai din ea spre deosebire de multe taxiuri din oras...
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by George »

oldman, ca sa fii credibil tu, ca persoana, ar trebui sa te recomanzi, sa stim si noi cu cine stam de vorba. si apoi ne mai bagam in seama pe ce teme mai vrei. ok?
ARO CLUB ROMANIA
oldman
Incepator
Incepator
Posts: 22
Joined: 05 Apr 2009, 00:34
Location: Craiova

Re: un milion de Km in 4 ani - din ciclu "unii nici rahat nu stiu sa manance"

Post by oldman »

Imi pare rau daca v-am deranjat cu ceva,dupa cum am scris mai sus, nu vreau sa polemizez cu nimeni, pe niciun subiect,ce inseamna sa ma recomand? orice recomandare poate fi un basm de ,,marketing'', daca doriti mai multe detalii, scrieti-mi pm, ,,bagatul in seama'' nu e genul meu, cu stima

Post Reply