Turometru ARO 24x (diesel)?
- axxel4you
- Membru legendar

- Posts: 1388
- Joined: 07 Oct 2007, 11:01
- Location: Bucuresti,sector 5
- Contact:
Re: Turometru ARO 24x (diesel)?
Interesant
! La drum intins cam cu ce viteza mergi?
- Dan CHIRIAC
- Administrator

- Posts: 2676
- Joined: 20 Feb 2007, 10:10
- Location: Bucuresti
Re: Turometru ARO 24x (diesel)?
Poate nu ar fi rau sa verifici si vitezometrul comparand indicatia cu a unui GPS.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
- alex
- Membru legendar

- Posts: 1515
- Joined: 12 Mar 2007, 23:16
- Location: Bucuresti
Re: Turometru ARO 24x (diesel)?
m-a prins politia cu radarul...si mi-a precizat cat aveam....
si cat de plata 
la drum lung merg cu 83-85 km/, cu depasiri care f rar duc in 100km/h.
desi masina se simte bine in zona 70km/h, acolo pare ca ar merge la infinit si nu urla asa de tare.
pe la 75 are o plaja de vibratii si in general o scot peste plaja aceea.
la drum lung merg cu 83-85 km/, cu depasiri care f rar duc in 100km/h.
desi masina se simte bine in zona 70km/h, acolo pare ca ar merge la infinit si nu urla asa de tare.
pe la 75 are o plaja de vibratii si in general o scot peste plaja aceea.
happily mending an Aro 320 D127
- amicul
- Membru de elita

- Posts: 594
- Joined: 26 Jul 2007, 19:05
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Turometru ARO 24x (diesel)?
Vezi ca ai uitat sa pui punctele.alex wrote:
m-a prins politia cu radarul...si mi-a precizat cat aveam....si cat de plata
la drum lung merg cu 83-85 km/, cu depasiri care f rar duc in 100km/h.
desi masina se simte bine in zona 70km/h, acolo pare ca ar merge la infinit si nu urla asa de tare.
pe la 75 are o plaja de vibratii si in general o scot peste plaja aceea.
Mai spun o data, pe pompa de injectie este o placuta de aluminiu pe care sunt inscriptionate date si sensul de rotatie al pompei de injectie, acolo vei gasi si turatia maxima in jur la 4000.
Prietenia este la fel ca banii, este mai usor de facut decit de pastrat
- alex
- Membru legendar

- Posts: 1515
- Joined: 12 Mar 2007, 23:16
- Location: Bucuresti
Re: Turometru ARO 24x (diesel)?
e, 4000rpm, conform cu masuratorile de pana acum ar fi un 130km/h, probabil in zona unde motorul sta sa explodeze si pentru care nu l-a gandit nimeni... saracul..... desi unii baieti povestesc pe aici ca au "fript-o si mai rau"
mai masuram si cu altceva, ca pana la ultima proba tind sa ii dau ceva dreptate si lui victor (desi la el turometrul nu are scala decat pana la 2800?).
al naibii motorul asta de brasov.......cate face
, basca ca are un duduit "bland caracteristic" de care e imposibil sa nu ramai impresionat

da restul motoarelor pe aici pe forum nu mai au turometre? ca eu v-am plictisit cu date despre bv.
mai masuram si cu altceva, ca pana la ultima proba tind sa ii dau ceva dreptate si lui victor (desi la el turometrul nu are scala decat pana la 2800?).
al naibii motorul asta de brasov.......cate face
da restul motoarelor pe aici pe forum nu mai au turometre? ca eu v-am plictisit cu date despre bv.
happily mending an Aro 320 D127
