Calendar competitional off road 2011

Moderator: costy84

User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by tudop »

In rally se folosesc intercom-uri pe fir, infingi mufa de la casca in bordul masinii. La offroad nu e de nici un folos treaba asta, pt ca cel mai important e sa comunici cu copilotul cand acesta e in afara masinii, prin noroi cu sufa de la troliu in mana ;D Deci bluetooth 100% - calitatea sunetului f. buna si raza suficienta de actiune (mai ales dupa ce am vazut ca au aparut si variante cu raza de 500m).

KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

exact asta vreau independenta 100% nu casti cu fir ca dealea am gasit si la 200RON:) eu vreau blustut :) sa nu zbier la copilot pana ragusesc ca a doua zi fix pix ne mai intelegem doar prin semne eventual:)
la colinamotors sunt pe fir deci ies din calcul,
dincolo in link-ul de la RUDY nu merge nimic dar voi suna sa vad despre ce e vorba
iar eu pe deoparte am gasit ceva la midland si la motorola dar astept raspunsurile lor cu pretul:)
daca mai stiti ceva magazine de genul nu ezitati :)
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

RUDY wrote:http://www.offroad-shop.ro/?p=products Interfoanele merg pina la 50 m si costa 250E,vad ca nu se deskide daca dai pe interfoane,dar suna si vezi daca au pe stoc,e ok omul.Fac toti banii,fara ele ar trebui sa urlam unul la altul,ar crede lumea ca ne certam ;D Foarte grele cauciucurile,ma mir cum nu s-au rupt planetarele.Am sa cintaresc si eu unul sa vad cite kg are.
pai a cedat pinionul de la viteza 1 :) si asta cred ca e una din cauze :)
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

revin cu ultimele stiri dupa o lunga absenta:) masinile noastre sunt desfacute si la pregatit pentru TAT asa ca daca si voi sunteti in pregatiri va doresc spor la munca si multa perseverenta, ca mie asa imi vine cateodata sa le arunc cat colo dar dupa ma gandesc ca pana la urma e vorba de ceva facut din pasiune si cu drag asa ca imi revin :D
Pentru Rudy am vorbit cu baietii de la magazin intradevar foarte amabili si de treaba dar pretul un pic ma dat inapoi, nu din alt motiv dar momentan pentru mine e un pic cam mult momentan si mai astept niste raspunsuri de la cineva despre un alt sistem care conform spuselor ar merge pe Blustut :) aproape 1 KM deci pare mult mai tentant dar astept sa vad si in teren cum se comporta
http://www.louis.de/_10479db89eeb9e4b0b ... r=10004693
asta ar fi link-ul catre produs :)

User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by tudop »

Ai putea incerca si chinezarie, ca doar la urma urmei toate is facute in China ;D
KAROLOKW
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 271
Joined: 30 Mar 2010, 11:40
Location: Brasov
Contact:

Re: Calendar competitional off road 2011

Post by KAROLOKW »

am studiat obiectul si pare ok dar parca totusi as merge pe ceva mai cunoscut si care da rezultate deja, mai ales ca nu e vorba de o suna mica, valori in jur de 350 euro per set de 2 bucati nu sunt chiar de colo deloc plus ca trebuie acum sa ma gandesc bine cat de mult renteaza,daca vreau sa particip la tot campionatul da merita dar cu asta nu tine doar de mine ma gandesc serios daca pentru cateva curse chiar merita investitia, mai bine imi iau o portavoce:) si ma aud si aia din fata plutonului nu doar copilotul :P

Post Reply