Presetupa

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 385
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Presetupa

Post by motul »

Buna ziua, domnilor colegi.
Am o mare rugaminte la cine imi da un sfat. Am un tractor Fiat 312 si a inceput pompa de apa sa picure si am zis ca o desfac sa schimb presetupa, dar intampin o problema: nu gasesc presetupa. Am sunat pe la magazinele de piese auto, nu au, au doar pompa de apa care este destul de scumpa, iar pompa mea arata destul de bine. Am cumparat si rulmentii, asa ca nu as arunca-o.
Daca cineva dintre colegi are o idee de unde as putea sa gasesc presetupa astept un anunt. Dimensiunea presetupei: 33x13x18 (ext/int/lat).
Va las si un nr. de tel. 0746100269.
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!

User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Presetupa

Post by Soryn »

Eu aș recomanda să o trimiți la recondiționat .Primești garanție în primul rând . Plus că presetupa aia dacă este veche ,nu mai ține nici ea mult . Eventual discuți cu ei ,legat de presetupă . http://www.reconditionaripieseauto.ro/en/
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 385
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Re: Presetupa

Post by motul »

Multumesc pentru informatie.
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!
User avatar
motul
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 385
Joined: 21 Jan 2012, 20:04
Location: Hunedoara
Contact:

Re: Presetupa

Post by motul »

Am luat legatura cu aceasta firma de reconditionare. Pretul pe care mi l-a cerut a fost foarte piperat. Schimbau un semering, doi rulmeti si presetupa, iar pretul cerut a fost de 550 lei. Concluzia: am comandat o presetupa cu exterior identic, iar interior cu 1 mm mai mare, am luat legatura cu un strungar si maine ma prezint la el sa facem modificarea.
O sa revin cu alte informatii.
ARO= Automobile Romanesti Off-road. Adevarat spus!!!

Post Reply